Przedszkole, Szkoła Podstawowa, Gimnazjum w SZOPIE
This movie requires Flash Player 9
Szopa na mapie

30.09.2011r. Regionalne biegi „Brzegami Raduni” w Somoninie

Na imprezie byliśmy obecni, ale niestety nie udało się zająć lokaty na podium. Konkurencja była ogromna, w każdej z kategorii – w szczególności szkół podstawowych na starcie stawało po ok. 60 uczestników z kilkunastu szkół!

Najlepiej z naszej szkoły spisał się Patryk Kobierzyński.

Impreza o zasięgu regionalnym, w której udział biorą uczniowie z ponad 40 szkół województwa pomorskiego – szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Coraz częściej uczestniczą w niej również oldboje i seniorzy. Przeciętnie w biegach uczestniczy od 500 do 700 zawodników, którzy biegną po wyznaczonej trasie długości 660 m przy Leśniczówce Sarni Dwór. Zawodnicy przyjeżdżają na własny koszt. W czasie zawodów otrzymują poczęstunek.

Jednocześnie prowadzona jest klasyfikacja drużynowa. Zwycięskie szkoły otrzymują puchary i dyplomy. Nad całością czuwają sędziowie z licencją. Trasę zabezpieczają wolontariusze Stowarzyszenia oraz uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Somoninie.