Przedszkole, Szkoła Podstawowa, Gimnazjum w SZOPIE
This movie requires Flash Player 9
Szopa na mapie

„Babciu! Dziadku! Kochamy Was!!!”

26 stycznia o godz. 12.30 w naszej szkole miało miejsce wyjątkowe wydarzenie. Na zaproszenie Dyrektora  -  Przemysława Łagosza, Zarządu Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Sołectwa Bącka Huta przybyła około setka Seniorów. Cieszymy się bardzo, że z roku na rok odwiedza nas coraz więcej dziadków chcących zobaczyć swoje wnuczęta, które występują na scenie.

Wyjątkowi goście zostali ugoszczeni iście po królewsku. Jeszcze przed występem artystycznym skosztowali ciepłej zupki z chlebkiem, smacznych przekąsek oraz słodkich specjałów Pani Sołtys Doroty Kroll. Degustowali wędliny z Zakładu Przetwórstwa Mięsnego Państwa Kąkol z Mojuszewskiej Huty. Po uczcie Seniorzy zasiedli na widowni. Na początku został wyemitowany film, w którym uczniowie naszej szkoły opowiadali o swoich kochanych Babciach i Dziadkach. Następnie jako pierwsi na scenie zaprezentowali się przedszkolaki z grupy „Delfinki”. Później, na szkolną scenę weszły starsze dzieci ze szkoły podstawowej, które wykazały się umiejętnościami wokalnymi, aktorskimi i recytatorskimi. Część artystyczna została zakończona tańcem hiszpańskim w wykonaniu uczniów z klasy piątej.

Ponadto gościliśmy u nas panie z GOPS w Sierakowicach, które przedstawiły projekt programu wsparcia osób starszych, zawierający teleopiekę, pomoc sąsiedzką, wsparcie medyczne i wolontariackie.

Wszyscy seniorzy, babcie i dziadkowie otrzymali słodki upominek ufundowany przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Sierakowicach. Również dzieci obdarowały swoich bliskich własnoręcznie wykonanymi prezencikami i kwiatami.

Życzeń dla babć i dziadków nie było końca. Składały je nie tylko wnuczęta, ale też Dyrektor. To była naprawdę wyjątkowa uroczystość, pełna uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków po raz kolejny dały wyraz tego, jak ważne są takie spotkania i chwile spędzone wspólnie z wnukami.