Przedszkole, Szkoła Podstawowa, Gimnazjum w SZOPIE
This movie requires Flash Player 9
Szopa na mapie

Statyści z Szopy na planie filmu – „Kaszuba Remus”

W ubiegły wtorek (22.05.2018) uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w nietuzinkowym wydarzeniu :) . A mianowicie 28 wychowanków ze szkoły podstawowej i gimnazjum zostało statystami w filmie, który powstaje na naszych ziemiach, m.in. we Wdzydzach. Film nosić będzie tytuł „Kaszuba Remus”. W skansenie kaszubskiej wioski nakręcona została scena związana z pielgrzymką. Nasi uczniowie musieli także sami się trochę przygotować do tego momentu, nie tylko przez swój osobisty udział, ale również organizację własnej części staroświeckiej garderoby – odpowiednie spodnie, koszule, czy spódnice i chustki w przypadku dziewczyn. Najłatwiej było z obuwiem, gdyż… można było być na bosaka. Dziękujemy bardzo za to zaproszenie p. Sulinie Borowskiej i p. Piotrowi Zatoniowi. Pogoda tego dnia dopisała, chociaż kilka kropel deszczu wcześniej spadło. Po udanych zdjęciach, uczniowie z opiekunkami udali się do United Chicken na posiłek, a następnie odwrócili swe role, i zostali widzami w kinie Remus, także w Kościerzynie. Tym razem przenieśli się do przyszłości i obejrzeli  film „Avengers” w 3D.