Przedszkole, Szkoła Podstawowa, Gimnazjum w SZOPIE
This movie requires Flash Player 9
Szopa na mapie

II miejsce w gminnym konkursie „Méster Bëlnégò Czëtaniô”

W czwartek 21.11.2019r., w Szkole Podstawowej w Mojuszu ,odbył się Gminny Konkurs „Méster Bëlnégò Czëtaniô”. Celem konkursu jest popularyzacja literatury i kultury kaszubskiej, rozbudzenie pasji czytania w języku kaszubskim, podnoszenie rangi języka kaszubskiego doskonalenie kultury żywego słowa oraz umiejętności posługiwania się językiem kaszubskim. W tym roku naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice z klasy V: Aleksandra Browarczyk oraz Agnieszka Stankowska.

Miło nam poinformować, iż Aleksandra Browarczyk zajęła II  miejsce w swojej kategorii. Będzie reprezentować naszą gminę na eliminacjach powiatowych które odbędą się w Szkole Podstawowej w Glinczu.

Serdecznie Gratulujemy i trzymamy kciuki!!!