Przedszkole, Szkoła Podstawowa, Gimnazjum w SZOPIE
This movie requires Flash Player 9
Szopa na mapie

Wyjazdy sierpniowe na wypoczynek 2020 ODWOŁANE!

Z przykrością zawiadamiam, że planowane wyjazdy na sierpniowy wypoczynek naszych uczniów zostają odwołane. Odwołanie dotyczy zarówno grupy 1 jak i grupy 2.

Głównym powodem jest oczywiście sytuacja epidemiczna w Polsce i wzrastająca z dnia na dzień liczba osób zakażonych. Drugim jest fakt iż województwa (jak i sama gmina Poronin), w których mieliśmy spędzić wypoczynek odnotowują największe przyrosty nowych chorych. Obserwując też sytuacje na szlakach górskich (tłumy) jak i nieodpowiednie zachowanie dorosłych w miejscach turystycznych (brak środków indywidualnych zabezpieczeń) nie jesteśmy w stanie zapewnić odpowiedniego odizolowania dzieci od turystów. Nasze noclegi były tak zaplanowane, że mieliśmy je odbywać tylko w dwóch miejscach – i być tam zupełnie sami – więc tu nie byłoby zagrożenia. Poza tym kilka wypoczynków uczniów przebywających w okolicach Tatr zostało zainfekowanych i się szybciej zakończyły… Kolejnym powodem jest też fakt wycofania się kilku dzieci zapisanych na wypoczynek i tym samym zmniejszenia liczby uczestników.

Mając na względzie bezpieczeństwo i zdrowie dzieci i nas samych (opiekunów) podjęliśmy zatem decyzję o odwołaniu wypoczynku.

Myślę, że co się odwlecze to nie uciecze… Jeżeli sytuacja epidemiczna się poprawi i będzie z Państwa strony zainteresowanie nimi to wyjazdy odbędą się we wrześniu czy w październiku – tak jak to miało miejsce w latach poprzednich :) .

Środki pieniężne, które zostały przez Państwa wpłacone z prywatnych kont zostaną zwrócone na te same konta w formie przelewu bankowego. Środki, które zostały wpłacone z innych kont – zostaną zwrócone Państwu w szkole, w sekretariacie (u pani Teresy) – od wtorku – do piątku (4-7.08.2020) w godzinach 7.30-15.00 lub po rozpoczęciu nowego roku szkolnego.

Dyrektor