Przedszkole, Szkoła Podstawowa, Gimnazjum w SZOPIE
This movie requires Flash Player 9
Szopa na mapie

VIII Przegląd Kolęd i Pastorałek „Hej kolęda, kolęda…”

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w VIII edycji szkolnego konkursu „Hej kolęda, kolęda…” W przeglądzie mogą wystąpić soliści jak i duety. Oceniane będzie wykonanie adekwatne do wieku ucznia, poprawność językowa, postawa sceniczna… Nagrodami w konkursie będą książki i świąteczne słodkości. Każdy z uczestników otrzyma pamiątkowy dyplom.

 

Kategorie wiekowe:

  1. Przedszkole, zerówka, klasy 1-3.
  2. Klasy 4-8.

 

Konkurs w 2021 roku odbędzie się w 3 odsłonach:

  • Kolędy i pastorałki śpiewane po polsku. Termin przeglądu: 16 grudnia. Zgłoszenia przyjmujemy do 10 grudnia u nauczyciela muzyki – pana Michała.
  • Kolędy i pastorałki w innych językach. Termin przeglądu: 16 grudnia. Zgłoszenia przyjmujemy do 10 grudnia u nauczyciela muzyki – pana Michała.
  • Kolędy i pastorałki w języku kaszubskim. Termin przeglądu: 15 grudnia. Zgłoszenia przyjmujemy do 10 grudnia u nauczycielek j. kaszubskiego: pani Ewy i pani Magdy. W każdej z klas 2-8, na zajęciach z języka kaszubskiego, uczniowie uczą się tekstu i śpiewać inną kolędę lub pastorałkę kaszubską i tylko tą mogą śpiewać w konkursie. Uczniowie, którzy nie uczą się języka kaszubskiego również mogą brać udział w tej kategorii ale muszą wykonać utwór jakiego uczy się klasa.

 

Razem ze zgłoszeniem prosimy o przyniesienie bądź przesłanie na maila lagosz@wp.pl podkładu muzycznego danego ucznia. Przed zgłoszeniem się do konkursu proszę zorientować się, czy jest dostępny podkład instrumentalny do wybranej kolędy. Jeżeli chodzi o kolędy i pastorałki w j. kaszubskim pan Michał będzie akompaniował wykonawcom, bo zapewne będzie trudne znalezienie podkładów do wybranych przez nas utworów.

 

W każdej z kategorii premią za występ będą oczywiście oceny z poszczególnych języków. Obowiązuje strój nawiązujący do tematyki świątecznej.

Występy uczniów będą nagrywane. Występy najlepszych uczniów zostaną opublikowane na Facebooku.

 

Zapraszamy!