Przedszkole, Szkoła Podstawowa, Gimnazjum w SZOPIE
This movie requires Flash Player 9
Szopa na mapie

Bożena Skierka

Bożena SkierkaOd roku szkolnego 1966/67. Absolwentka LP w Żukowie, SN – filologia rosyjska, UG – filologia rosyjska, studiów podyplomowych z edukacji regionalnej i języka rosyjskiego. Przeniesiona z Mojusza. Uczyła: geografii, języka rosyjskiego, zajęć praktyczno – technicznych, wychowania plastycznego, języka polskiego oraz opiekowała się Szkolnym Kołem Przyjaźni, kołem gospodyń, Spółdzielnią Uczniowską, SKO, PCK, prowadziła teatrzyk kukiełek oraz prowadziła zajęcia w klasach I-III. Od 1.09.1975 r. przeniesiona do szkoły podstawowej w Sierakowicach gdzie prowadziła zajęcia z języka rosyjskiego oraz nauczania początkowego. We wrześniu 2003 r. przechodzi na emeryturę. Na emeryturze pracujew SP w Sierakowicach oraz SP w Lisich Jamach do 30.06.2006 r. Obecnie propaguje sztukę ludową pracując z młodzieżą jak i sama tworząc. Specjalizuje się w rzeźbie, intarsji, malarstwie na szkle, tkactwie, ceramice. Obecnie mieszka z mężem Brunonem w Sierakowicach.