Przedszkole, Szkoła Podstawowa, Gimnazjum w SZOPIE
This movie requires Flash Player 9
Szopa na mapie

Jerzy Jóskowski

Jerzy JóskowskiAbsolwent LO w Kartuzach. Ukończył również biologię na SN w Toruniu. Nauczyciel w szkole w Szopie w latach 1963-1968. Przeniesiony ze szkoły w Tuchlinie. Uczył: biologii, historii, geografii, języka polskiego, matematyki, wychowania fizycznego, wychowania obywatelskiego. Prowadził szkolne koło sportowe, PCK, LOP. Był również opiekunem Szkolnego Koła Przyjaciół, Koła Agrotechnicznego. W 1968 r. przeniesiony na stanowisko kierownika szkoły do Tuchlina. Pracuje tam do 1974 r. i w tymże roku przechodzi na rentę (po wylewie). Wieloletni radny Gminy Sierakowice. Uhonorowany wieloma państwowymi odznaczeniami. Człowiek wielce zasłużony dla społeczności Mojusza, sołectwa Bącka Huta jak i Gminy Sierakowice. Ojciec Jarosława – późniejszego dyrektora szkoły w Szopie. Osoba bardzo zasłużona podczas walk o uratowanie i ocalenie szkoły w Szopie. Obecnie z żoną Krystyną mieszka w Mojuszu.