Przedszkole, Szkoła Podstawowa, Gimnazjum w SZOPIE
This movie requires Flash Player 9
Szopa na mapie

Rok szkolny 2005/2006

Rozpoczęcie roku szkolnego – 09.2005 r.

Po dwóch miesiącach wypoczynku pan dyrektor mgr inż. Przemysław Łagosz serdecznie powitał wszystkich uczniów i zebranych gości oraz przedstawił nową nauczycielkę do języka polskiego – p. Emilię Maszke.

Biwak w Mirachowie – 24-25.09.2005 r.

Grupa wyruszyła, na rowerach, na biwak do Mirachowa. Tym razem wybrali trasę leśnymi drogami. Opiekunem podczas biwaku był Przemysław Łagosz. Biwak można zaliczyć do udanych: dopisała pogoda i wszyscy bezpiecznie wrócili do domu.

Pasowanie na ucznia kl. I – 13.10.2005 r.

W tym roku szkolnym w poczet uczniów naszej szkoły przyjęliśmy: Patrycję Bulczak, Paulinę Bulczak, Patryka Kroll, Damiana Pepiórkę, Damiana Petę, Angelikę Sadowską, Pawła Skierkę, Krzysztofa Teclaf, Macieja Teclaf i Monikę Teclaf.

Wigilia szkolna – 21.12.2005 r.

W naszej szkole odbyło się świąteczne spotkanie. Wzięło w nim udział wiele osób, m.in. poseł na sejm Lech Woszczerowicz, wójt Tadeusz Kobiela, radni gminy, właściciele firm oraz rodzice uczniów. Wszyscy razem zasiedli do wigilijnego stołu. Zanim skosztowali przygotowanych przez rodziców potraw, obejrzeli występy bożonarodzeniowe w wykonaniu uczniów szkoły.

Szopka bożonarodzeniowa – grudzień 2005 r.

Nasze dzieci wystawiają w kościele, w Mojuszu jasełka. Po występie otrzymują gromkie brawa od parafian. Naszych uczniów przygotowywała Emilia Maszke – nauczycielka języka polskiego.

Dzień Babci i Dziadka – 20.01. 2006 r.

Na uroczystość przygotowano mnóstwo niespodzianek dla swoich ukochanych babć i dziadków. Młodsze klasy przygotowały przedstawienie oraz wierszyki, starsze tańce oraz figurę akrobatyczną. Po części artystycznej wszyscy odśpiewali „100 lat” drogim solenizantom, a następnie każde z dzieci podarowało swoim dziadkom i babciom specjalne przygotowane na te uroczystość prezenty.

„Grupa T” – styczeń 2006 r.

W naszej szkole gościliśmy Zespól Teatralny z przedstawieniem pt.: „Bajki na jednej nodze”. Występ bardzo podobał się całej szkole. Było mnóstwo śmiechu. Aktorzy potrafili też włączyć do akcji naszych uczniów.

Ferie zimowe – 6.02.2006 r.

Dzięki dofinansowaniu z Urzędu Gminy w Sierakowicach i ze Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Sołectwa Bącka Huta możliwy był wyjazd dzieci do Aquaparku w Sopocie. Kierownikiem wycieczki był mgr inż. Przemysław Łagosz.

Dzień Kobiet – 8.03.2006 r.

Krótkie przedstawienie przygotowali chłopcy, którzy zaprosili zebranych na poczęstunek przy wspólnym stole. Chłopcy specjalnie na te okazję przebrali się za kobiety i w iście aktorski sposób odegrali swe role. Po przedstawieniu odśpiewali „100 lat” swym paniom, a następnie każda z nich w dowód sympatii otrzymała tulipana oraz jabłko.

Dzień Matki – 26.05.2006 r.

Uczniowie i nauczyciele „Małej Szkoły” zorganizowali uroczyste spotkanie dla matek z okazji ich święta. Dzieci z kl. „0” – III przygotowały inscenizację pt.: „Królewna Śnieżka i Siedmiu Krasnoludków” oraz recytowały wiersze. Mamy otrzymały laurki, upominki oraz kwiaty własnoręcznie zrobione przez dzieci.

Promocja tomiku Ewy Warmowskiej – 8.06.2006 r.

Oto nasza nauczycielka wydaje swój pierwszy tomik wierszy pt. „Trapë do nieba”. Pani Ewa Warmowska przez ponad dwadzieścia lat uczyła w Szopie najmłodsze dzieci. Teraz uczy języka kaszubskiego.

Na uroczystość, przybyli najznakomitsi przedstawiciele różnych środowisk z całego Powiatu Kartuskiego, na czele ze starostą – Janiną Kwiecień. Przybyli też wychowankowie pani Ewy, obecnie rodzice naszych szkolnych pociech. Sala wypełniona była po brzegi. Panowała rodzinna atmosfera. Nie bez znaczenia było menu serwowane podczas promocji: swojski chleb ze smalcem, wiejski rosół, bigos domowej roboty, masełko, no i ciasta – domowe wypieki miejscowych mistrzyń gotowania i pieczenia.

Pani Ewa recytowała swoje pełne głębi utwory poetyckie. Zainteresowanie dzieci było ogromne. Wzniosłość tych chwil nie sposób opisać. Po głównych uroczystościach autorka usiadła do stołu i każdej osobie, która przybyła na promocję wręczyła tomik wraz z dedykacją.

Wycieczka w góry – 11-15.06.2006 r.

Z samego rana, 11 czerwca wyruszyliśmy na długo oczekiwaną wycieczkę na południe Polski. Pierwszym naszym celem stała się Jasna Góra. Drugi dzień spędziliśmy na wędrówce nad Morskie Oko. W kolejnych dniach zwiedziliśmy: Sanktuarium w Łagiewnikach, Kopalnię w Wieliczce, Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Zakopanem, Krupówki, Gubałówkę. Ostatni dzień wyprawy – Kraków, zwiedziliśmy Groby Królewskie, Wawel, Katedrę oraz inne ważne miejsca.

FOTO 30

FOTO 31

Zakończenie roku szkolnego 2005/06 – 16.06.2006 r.

Nasze mury opuścił drugi rocznik absolwentów „Małej Szkoły”: Robert Bulczak, Dawid Głodowski, Grzegorz Malek i Paulina Neubauer.

Remont placówki – wakacje 2006 r.

Koniec roku szkolnego 2005/06 to początek wielkiego remontu naszej placówki. To wielka inwestycja przygotowywana przez stowarzyszenie od początku istnienia niepublicznej szkoły. W remoncie, który został zapoczątkowany, każda para rąk staje się nieoceniona. Do prac remontowych angażuje się całe sołectwo. Podczas robót mieszkańcy mogą liczyć tylko na własne zaangażowanie oraz wyłącznie na własne, wcześniej zaoszczędzone środki finansowe. Praca, praca, praca… To obraz wakacji.

Pomimo ogromnego zaangażowania, nie udaje się z dniem 1 września rozpocząć nauki w nowej placówce. Prace budowlane kontynuowane są do końca 2006 r.

FOTO 34