Przedszkole, Szkoła Podstawowa, Gimnazjum w SZOPIE
This movie requires Flash Player 9
Szopa na mapie

Rok szkolny 2008/2009

1.09.2008

Rozpoczęliśmy nowy rok szkolny…

Nowe wyzwania, nowe plany i marzenia…

Pasowanie na ucznia klasy pierwszej – 14.10.2008 r.

Pierwszoklasiści przygotowali część artystyczną, recytowali wiersze i pięknie śpiewali piosenki. Uczniowie starszych klas przedstawili skecz pt. „Przychodzi dziecko do lekarza”. Ceremonię pasowania dokonał pan dyrektor, następnie uczniowie odcisnęli swoje paluszki na akcie pasowania. Pierwszaki otrzymały na pamiątkę „Baśnie” H. CH. Andersena.

Konkurs Wiedzy o Aleksandrze Majkowskim – Klukowa Huta, 14.11.2008 r.

Uczniowie naszej szkoły brali udział w dwóch kategoriach: recytacji i prac plastycznych. W pierwszej kategorii na starcie stanęło 34 uczestników. Ostatecznie IV miejsce zajął Przemek Ksionsek. W kategorii prac plastycznych bardzo wysokie II miejsce zajęła Zuzanna Teclaf, a wyróżnienie zdobyła Aurelia Złoch.

Działania profilaktyczne – 5.12.2008 r.

W ramach realizacji jednego z projektów profilaktycznych dzieci z całej szkoły uczestniczyły w wykładach pani Marii Karolak z UG Sierakowice – pełnomocnika wójta ds. rozwiązywania problemów alkoholowych oraz pana Mariusza Laski – inspektora ds. ochrony środowiska. W ramach nagrody za uczestnictwo dzieci w projekcie profilaktycznym, najbardziej zaangażowane dzieci wyjechały na wycieczkę do Multikina w Gdańsku oraz na trzygodzinny pobyt w Aquaparku w Sopocie.

Pierwsza Pomoc – 5.12.2008 r.

Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zajęciach pierwszej pomocy prowadzonych przez Panią Dorotę Kobielę oraz Magdę Grzenkowicz

Święty Mikołaj – 5.12.2008 r.

I do naszej szkoły przybył Św. Mikołaj…. Świadczy to o tym, że uczą się w naszej szkole grzeczne dzieci. W tym roku bogate paczki dla wszystkich uczniów naszej szkoły przygotował sklep Pani Doroty Ropeli. Serdeczne podziękowania za zaangażowanie i poświęcony czas!

Kaszubska Baśka – 14.12.2008 r.

14.12.2008 Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Sołectwa Bącka Huta po raz trzeci zorganizowało dwa turnieje gry w Baśkę. W pierwszym grano o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Sierakowice, w drugim o Puchar Wójta Gminy Sierakowice. Łącznie we wszystkich dotychczasowych turniejach wzięło udział prawie pół tysiąca osób, co świadczy o popularności tej gry na Kaszubach. Walka była zacięta!

Wigilia – 19.12.2008 r.

19.12.2008 w „Małej Szkole” odbyło się tradycyjne spotkanie przy opłatku. Uroczystość uświetniona została występami naszych dzieci, które przedstawiły Kaszubską Gwiazdkę. Święta Bożego Narodzenia wszystkich obdarowały dobrym humorem i zachęciły do wspólnej zabawy w trakcie śpiewania kolęd… a także przybliżyły zwyczaje świąteczne panujące w Anglii.

Przegląd Zespołów Kolędniczych – Tuchlino, 21.12.2008 r.

Uczniowie naszej szkoły przez okres około dwóch miesięcy przygotowywali się do występu w eliminacjach gminnych Przeglądu Zespołów Kolędniczych Województwa Pomorskiego. Niestety nie udało się przejść do eliminacji powiatowych, ale występ naszych uczniów należy uznać za udany.

Kolędowanie – Bącka Huta, 23.12.2008 r.

Po południu 23 grudnia wyruszyliśmy na tradycyjne, kaszubskie kolędowanie na teren sołectwa Bącka Huta. Słoneczna pogoda sprzyjała wędrówce po domach. Choć brakowało śniegu, pogoda była iście gwiazdkowa.

Lodowisko – 29.12.2008 r.

W ramach jednego z projektów profilaktycznych realizowanych w naszej szkole dzieci w ramach nagrody uczestniczyły w wycieczce na lodowisko do Gdańska. Cała ekipa obejrzała jeden z meczów Stoczniowca.

Kulig do Leśniczówki w Mirachowie – 8.01.2009 r.

Korzystając ze słonecznej i śnieżnej pogody, uczniowie naszej szkoły wyruszyli na sankach do Mirachowa. Kulig – bez wyjątku – sprawił wszystkim ogromną radość. Pomoc w organizacji kuligu zawdzięczaliśmy panu Jackowi Piepiórce.

Promocja tomiku Ewy Warmowskiej oraz Dzień Babci i Dziadka – 28.01.2009 r.

W tym roku szkolnym, uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka połączone zostały z promocją drugiego tomiku wierszy i fraszek Ewy Warmowskiej oraz jubileuszami 30-lecia pracy pedagogicznej pani Ewy oraz Jej 50-tych urodzin i jednocześnie przejściem z dniem 31 grudnia 2008 na emeryturę.

X Powiatowy Przegląd Teatrów Szkolnych „Kaszebsko Bina” – 29.03.2009 r.

29 marca 2009 w Sali Ochotniczej Straży Pożarnej w Sierakowicach uczniowie naszej Małej Szkoły zaprezentowali teatr (przedstawienie teatralne) pt.: „Brzedczi Kaczeto”. Uczniów przygotowywała Pani Irena Damps – nauczycielka języka kaszubskiego w naszej szkole.

Szymbark – 25.05.2009 r.

W maju 2009 wybraliśmy się na kilka godzin do miejsca, gdzie wśród wielu atrakcji, znajduje się, m.in. najdłuższa deska świata 36,83m. Zwiedziliśmy Dom Sybiraka, Bunkier Gryfa Pomorskiego, Kaplice Jedności Narodowej… Oczywiście największą frajdę sprawiło wszystkim wejście do Domu na dachu lub jak wolą inni: Dom do góry nogami, czy też Przewróconego domu! Ten niesamowity spacer po suficie będziemy na pewno długo, długo pamiętać!

Dzień Dziecka – 1.06.2009 r.

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w różnych grach, zabawach, konkursach. Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody!

Ludowe Talenty – Brusy, 1.06.2009 r.

Od listopada 2008 do kwietnia 2009 uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zajęciach pozalekcyjnych pt. „Ludowe Talenty”. W zajęciach w szkole regularnie uczestniczyło około 15 uczniów. Zaangażowanie Pani Bożeny Skierki corocznie daje efekty w postaci mnóstwa nagród w finale wojewódzkiego konkursu.

Dzień Matki i Ojca – 2.06.2009 r.

Uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami przygotowały piękny program artystyczny. Jako pierwsze zaprezentowały się dzieci z klas „O” – VI z wykonaniem wielu znanych piosenek przy akompaniamencie gitar. Następnie nasze maluchy z „Małego Przedszkola” zaśpiewały i wyrecytowały wiersze. Każde dziecko wręczyło „serduszka z życzeniami” swoim rodzicom. W naszej szkole gościliśmy dzieci ze SP w Załakowie – pod kierunkiem Pani Sabiny Drywy – które zaprezentowały przedstawienie w języku kaszubskim.

X Gminne Igrzyska Młodzieży Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych – Sierakowice, 15 – 17.06.2009 r.

W dniach 15-17 czerwca 2009 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w X Gminnych Igrzyskach Młodzieży Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych w Sierakowicach. Po 20 konkurencjach lekkoatletycznych okazało się, że Mała Szkoła w Szopie – prawie najmniejsza szkoła w gminie Sierakowice – na 11 szkół podstawowych – zajęła w klasyfikacji generalnej IV miejsce. Na pochwałę zasługują wszystkie dzieci biorące udział w Igrzyskach za ich postawę i przede wszystkim wytrzymałość psychofizyczną.

Wycieczka rowerowa do Mirachowa – 18.06.2009 r. 18 czerwca 2009 r. odbyła się wycieczka rowerowa dla uczniów klas IV-VI do Mirachowa i okolic. Zwiedziliśmy Bunkier Gryfa, Diabelski Kamień jak i Leśniczówkę w Mirachowie.

Wieczorek pożegnalny klasy szóstej – 17.06.2009 r.

17 czerwca w naszej szkole, dzięki wysiłkom i pracy włożonej w to przedsięwzięcie przez uczniów, nauczycieli, a najbardziej Rodziców – odbył się Wieczorek pożegnalny klasy szóstej. Zabawa trwała do późnych godzin nocnych!

Zakończenie roku szkolnego 2008/2009 – 19.06.2009 r.

W tym roku szkolnym zakończenie przypadło na dzień 19 czerwca. Jak zwykle nie zabrakło Rodziców, ale przede wszystkim Uczniów, którzy z utęsknieniem czekali na ten moment, można powiedzieć, że chyba od samego września! Wielu z Uczniów zostało wyróżnionych i nagrodzonych za osiągnięcia w nauce, czytelnictwie, czy też za 100% frekwencję!

Wypoczynek letni – Tatry, lipiec 2009 r.

Tegoroczny wyjazd miał charakter wędrowny. Dzień w dzień pokonywaliśmy wiele kilometrów. Nie było łatwo, ale dzięki temu niejedna osoba mogła się przekonać, na jak wiele ją stać… Po ciężkim dniu zawsze czekał na nas pyszny posiłek w naszym domu wypoczynkowym „Grzybek” w Stasikówce. Oczywiście, oprócz codziennych zmagań związanych ze zdobywaniem szczytów, były inne atrakcje i mniej męczące:) To był naprawdę udany wyjazd!!!