Przedszkole, Szkoła Podstawowa, Gimnazjum w SZOPIE
This movie requires Flash Player 9
Szopa na mapie

Rok szkolny 2011/2012

Grób Nieznanego Żołnierza.

Pod koniec października 2011r. uczniowie klasy 4 wraz z panią Sabiną Lejk wybrali się do pobliskiego lasu w Bąckiej Hucie. Kilkanaście metrów od głównej szosy łączącej Bącką Hutę z Paczewem znajduje się bowiem grób nieznanego żołnierza z czasów II wojny światowej. Prawdopodobnie w mogile spoczywa żołnierz niemiecki. Dzieci uprzątnęły plac z liści, gałęzi i innych śmieci. Nasypały na grób warstwę świeżej ziemi, po czym zapaliły znicze. Wspólnie odmówiły modlitwę za zmarłego. Miejsce to odwiedzane jest przez wychowanków nie tylko przy okazji 1 listopada, ale także na lekcjach j. kaszubskiego, czy historii.

Turniej Orlika:

- 15-16 września Kamienica Królewska

W dniach od 13 do 16 września 2011 r. na Orlikach w Gowidlinie (13-14.09) oraz Kamienicy Królewskiej (15-16.09) odbył się eliminacje gminne w ramach II Turnieju Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska. W dniach 15-16.09 rywalizowano na Orliku w Kamienicy Królewskiej, pierwszego dnia rywalizowali chłopcy w grupie młodszej (10-11 lat) wśród których najlepszą ekipą okazałą się drużyna ZS Kamienica Królewska.

 • ZS Kamienica Królewska – „Mała Szkoła” w Szopie 1:0
 • ZS Kamienica Królewska I – ZS Kamienica Królewska 1:9
 • „Mała Szkoła” w Szopie – ZS Kamienica Królewska I 8:0

Tabela końcowa

 • ZS Kamienica Królewska 6 10-1
 • „Mała Szkoła” w Szopie 3 8-1
 • ZS Kamienica Królewska I 0 1-17

Drugiego dnia do rozgrywek przystąpili chłopcy grupa starsza (12-13 lat) w tej kategorii również bezkonkurencyjna okazała się drużyna ZS kamienica Królewska, która wygrała swoje wszystkie mecze. Drugą lokatę zajęli zawodnicy z Szopy. Sporo emocji dostarczył mecz o trzecie miejsce między drugim zespołem z Szopy oraz drugim zespołem z Kamienicy Królewskiej. Mecz zakończył się zwycięstwem tych pierwszych 2:0

 • Gimnazjum w Szopie – ZS Kamienica Królewska I 4:1
 • ZS Kamienica Królewska – Gimnazjum w Szopie I 8:0
 • ZS Kamienica Królewska – Gimnazjum w Szopie 8:1
 • Gimnazjum w Szopie I – ZS Kamienica Królewska I 2:0
 • Gimnazjum w Szopie I – Gimnazjum w Szopie 0:1
 • ZS Kamienica Królewska – ZS Kamienica Królewska I 1:12

Tabela końcowa

 • ZS Kamienica Królewska 9 28-2
 • Gimnazjum w Szopie 6 6-9
 • Gimnazjum w Szopie I 3 2-9
 • ZS Kamienica Królewska I 0 2-18

Drużyny które zajęły I, II i III miejsca zostały uhonorowane pucharami oraz medalami. Dodatkowo każdy z uczestników otrzymał pamiątkową koszulkę z logo turnieju oraz został poczęstowany ciepłym posiłkiem.

Zwycięskie drużyny z Orlika w Gowidlinie tj. SP Gowidlino (kat. 10-11 lat) i Gimnazjum w Gowidlinie (kat. 12-13 lat) oraz z Orlika w Kamienicy Królewskiej tj. ZS Kamienica Królewska (kat. 10-11 lat oraz kat. 12-13 lat) będą reprezentowały Gminę Sierakowice na eliminacjach wojewódzkich.

Łącznie na Orlikach w Gowidlinie i Kamienicy Królewskiej wzięło udział około 130 zawodników

XII Biegi Uliczne Wokół Ołtarza Papieskiego – 16.10.2011r.

W dniu 16 października 2011 roku Gminny Klub Sportowy „SIERAKOWICE”, przy wsparciu Starostwa Powiatowego w Kartuzach, Gminy Sierakowice, Gminnego Ośrodka Kultury oraz GS „Samopomoc Chłopska” w Sierakowicach zorganizował już tradycyjne biegi uliczne pn. „Wokół Ołtarza Papieskiego”. Pogoda tego dnia dopisała, co sprawiło, że biegi cieszyły się dużym zainteresowaniem, zarówno wśród zawodników jak i kibiców. Biegi przeprowadzono w dziesięciu kategoriach wiekowych na różnych dystansach. Łącznie w biegach uczestniczyło 247 zawodników. Zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymali pamiątkowe medale oraz dyplomy. W biegu głównym kobiet i mężczyzn, zwycięzcy otrzymali nagrody pieniężne ufundowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Sierakowicach oraz Gminny Klub Sportowy Sierakowice. Dla wszystkich uczestników organizatorzy przygotowali pamiątkowe kotyliony jak również zawodników poczęstowano drożdżówką i ciepłą herbatą.

Z naszej szkoły wystartowało kilku uczniów z różnych klas. Szczęście i kondycja dopisała tylko jednemu z nich:

Kategoria: Bieg chłopców do II klasy

 1. Rybacki Tobiasz – Banino
 2. Róźnicki Krzysztof – Sierakowice
 3. Wolski Szymon – Tuchlino
 4. Tesmer Tomasz – Łyśniewo
 5. Kobierzyńki Patryk – Szopa
29 WRZEŚNIA – WYSTAWA ZWIERZĄT GMINNY OŚRODEK KULTURY W SIERAKOWICACH

29 września dzieci z naszej szkoły uczestniczyły w wyjedzie na wystawę zwierząt Radomira Nawrockiego Polowanie w Afryce.

Na wystawie można było obejrzeć z bliska afrykańskie zwierzęta od małego rysia stepowego po największą na świecie antylopę. Furorę robiła polująca lwica. Uzupełnieniem wystawy były ciekawe zdjęcia.

Niewątpliwie niespodzianką dla dzieci było spotkanie podczas odwiedzin wystawy samego twórcy – pana Nawrockiego, który osobiście opowiadał o swojej pasji.

29.09.2011r. – 01.10.2011r. – BIWAK W MIRACHOWIE „Z KIJKAMI PO KASZUBACH…”

29 września (czwartek) wyruszyliśmy z Sierakowic z kijkami na biwak do Mirachowa. 27 uczniów z klas 5-6 oraz gimnazjum ruszyło na trasę – Sierakowice, Paczewo, Kamienica Królewska, Kamienica Młyn, Zamkowa Góra, Mirachowo – Leśniczówka. Trasa była dość długa, ale wszystkim się udało się ją pokonać.

Pierwsza noc dla niektórych była bardzo, bardzo krótka gdyż trwała od 4.00 do 6.30. Nielicznym udało się zasnąć wcześniej.

30 września z rana z częścią uczniów wyjechaliśmy na zawody do Somonina. Pozostali zbierali z rana chrust na wieczorne ognisko i uczestniczyli w zabawach sportowych na miejscu.

Wieczorem wyruszyliśmy do punktu widokowego – Szczelina Lechicka. Pomimo bezgwiezdnego nieba na szczycie praktycznie niczego nie można było dostrzec. Ale nocną wyprawę z latarkami można uznać za udaną.

Po nocnej wyprawie – pierwszy raz w historii naszych wyjazdów na biwaki uczniowie bezpośrednio po powrocie weszli do swoich namiotów i… zasnęli!!! :) i spali aż do ok. godz. 6.30. Chyba zmęczenie dało się we znaki…

W sobotę z samego rana ¾ grupy została zabrana przez rodziców, więc podjęliśmy decyzję o odwiezieniu również pozostałej części do domów i zakończeniu biwaku.

Biwak można uznać za udany, gdyż był doskonałą okazją do poznania dzieci i młodzieży w innych niż szkolnych sytuacjach, jak również do zapoznania się uczniów ze sobą. No i przede wszystkim dopisała nam pogoda – w dzień ok. 23°C, zaś w nocy ok. 15°C. Jak dopisze pogoda to biwak powtórzymy w czerwcu, ale pewnie w innym miejscu.

30.09.2011r. Regionalne biegi „Brzegami Raduni” w Somoninie

Na imprezie byliśmy obecni, ale niestety nie udało się zająć lokaty na podium. Konkurencja była ogromna, w każdej z kategorii – w szczególności szkół podstawowych na starcie stawało po ok. 60 uczestników z kilkunastu szkół!

Najlepiej z naszej szkoły spisał się Patryk Kobierzyński.

Impreza o zasięgu regionalnym, w której udział biorą uczniowie z ponad 40 szkół województwa pomorskiego – szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Coraz częściej uczestniczą w niej również oldboje i seniorzy. Przeciętnie w biegach uczestniczy od 500 do 700 zawodników, którzy biegną po wyznaczonej trasie długości 660 m przy Leśniczówce Sarni Dwór. Zawodnicy przyjeżdżają na własny koszt. W czasie zawodów otrzymują poczęstunek.

Jednocześnie prowadzona jest klasyfikacja drużynowa. Zwycięskie szkoły otrzymują puchary i dyplomy. Nad całością czuwają sędziowie z licencją. Trasę zabezpieczają wolontariusze Stowarzyszenia oraz uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Somoninie.