BRD – Drużyna z Szopy nie do pokonania!

30 marca br. odbyły się w Sierakowicach, w obiektach szkoły podstawowej, gminne eliminacje Turnieju Bezpieczeństwa w  Ruchu Drogowym. W zawodach brały udział 3 osobowe zespoły z poszczególnych szkół, które miały do zaliczenia kilka konkurencji: test składający się z 25 pytań, miasteczko ruchu drogowego, tor przeszkód, zadania z udzielania pierwszej pomocy.

Naszą szkołę reprezentowały dwa zespoły:

• I. zespół: Szkoła Podstawowa: Grzegorz Bulczak, Przemysław Ksionsek, Robert Peta,
  • II. zespół: Gimnazjum: Mateusz Damps, Patryk Kroll, Damian Peta.

Bezkonkurencyjni okazali się nasi zawodnicy. Zajęli I. miejsce zarówno w kategorii – szkoła podstawowa, jak i gimnazjum.

Oto szczegółowe wyniki eliminacji gminnych w Sierakowicach:

SZKOŁY PODSTAWOWE

1. SP Szopa
  2. SP Sierakowice
  3. SP Załakowo
  4. SP Puzdrowo
  5. SP Łyśniewo
  6. SP Jelonko
  7. SP Lisie Jamy
  8. SP Mojusz
  9. SP Kamienica Królewska
  10. SP Tuchlino
  11. SP Gowidlino

GIMNAZJA

1. Gimnazjum w Szopie
  2. Gimnazjum w Sierakowicach
  3. Gimnazjum w Tuchlinie
  4. Gimnazjum w Gowidlinie

Nasi chłopcy będą reprezentować Gminę Sierakowice w powiatowych eliminacjach BRD.

Warto dodać, że najlepszym zawodnikiem Turnieju BRD został – Daniel Pawelczyk (Gimnazjum
Sierakowice) – absolwent naszej szkoły. Za nagrodę otrzymał rower.

Laureatom – GRATULUJEMY !

O terminie i wynikach Powiatowego Turnieju BRD poinformujemy w czasie późniejszym.

oprac. Dorota Kobiela