Dzień Seniora

26 stycznia 2012 roku o godzinie 12.00 w naszej szkole gościliśmy Babcie i Dziadków naszych uczniów. Przybyli również Seniorzy z okolicy, którzy zaszczycają nas na wielu uroczystościach odbywających się w szkole. Z roku na rok odwiedza nas coraz więcej dziadków chcących zobaczyć swoje wnuczęta, które występują na scenie.

Spotkanie rozpoczął dyrektor Przemysław Łagosz – witając przybyłych gości.

Uczniowie naszej szkoły włożyli wiele pracy w przygotowanie przedstawienia. Przedszkole, zerówka i klasy I – III deklamowały wierszyki i śpiewały piosenki. Klasy IV – VI wystąpiły w przedstawieniu pt. „Familiada”, w której to dziewczynki przebrały się za dziadków a chłopcy za babcie. Prowadzącym teleturniej był gimnazjalista Maciej Teclaf. Przytoczę tu jeden z dowcipów zawartych w przedstawieniu:

Przychodzi babcia do lekarza.

- Nie czuję się najlepiej, Panie Doktorze!

- Zażywa Pani lekarstwo, które zapisałem?

- Tak!

- A dieta? Czy je Pani tak, jak trzyletnie dziecko?

- Oczywiście. Przedwczoraj zjadłam kawałek gazety, wczoraj dwa guziki, a dziś odrobinę mydła…

Przedstawienie przygotowała pani Sylwia Porębska.

Występ bardzo się spodobał wszystkim przybyłym gościom, którzy śmiali się i bili brawa. Po przedstawieniu wszyscy dziadkowie zostali obdarowani własnoręcznie wykonanymi upominkami oraz słodyczami i symbolicznym tulipanem. Po występach dzieci, wszyscy wspólnie śpiewali kolędy i posilali się poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców uczniów i Stowarzyszenie.

Dziękujemy Seniorom za ich uczestnictwo, gdyż sprawili Oni swą obecnością dużo radości i uśmiechu na twarzach swoich wnucząt.