Szkolny konkurs bezpieczeństwa w ruchu drogowym

Teleturniej dla uczniów kl. IV-VI odbył się  26.01.2012 r.

Uczniowie zerówki i oddziału przedszkolnego wykonali makietę pt.: „Bezpieczna wieś”. Wychowawcy wytypowali uczniów z klas IV i V, którzy byli reprezentantami klasy. Uczniowie z dostępnych im źródeł informacji i materiałów otrzymanych od wychowawców przygotowali się z zakresu bezpieczeństwa pieszych, przepisów dotyczących rowerzystów, znajomości znaków drogowych. Następnie przystąpili do konkursu, który odbył się w formie teleturnieju „1 z 10”.

Konkurs odbył się na szkolnym holu. Prowadzącymi konkurs były panie Wernika Reuter i Emilia Kluwe, które wystąpiły w czapkach strażackich. Widownie zasiadali uczniowie klas I-VI. Na początku prowadzące wyjaśniły na czym będzie polegał ów konkurs. Teren, na którym przebywali uczestnicy, był „ogrodzony” taśmą.  Zawodnicy stanęli na wylosowanych przez siebie miejscach w kamizelkach odblaskowych. Pytania wyświetlane były w formie slajdów i czytane przez jedną z prowadzących – panią Emilię Kluwe.

Aby znaleźć się w finałowej trójce trzeba było nie tylko wykazać się wiedzą na temat bezpieczeństwa  w ruchu drogowym, ale i mieć szczęcie. Do finału konkursu zakwalifikowało się troje uczestników: Weronika Klinkosz z klasy IV, Dominik Ropela  z klasy IV  i Przemysław Ksionsek z klasy V.

Po zaciętej walce wyłonione zostały miejsca:  I Przemysław Ksionsek, który otrzymał czytnik kart i pendrive, II Dominik Ropela – pendrive, III Weronika Klinkosz – czytnik kart.

Spośród makiet, które przygotowały dzieci z przedszkola i klas 0 – VI komisja nie przyznała miejsc, gdyż wszystkie makiety były przepięknie wykonane i wszystkie dzieci bardzo dużo pracy, wysiłku i serca włożyły, aby to właśnie ich makieta była najpiękniejsza. Owe makiety można oglądać na szkolnym holu do dzisiaj…

Uczniowie klas O-VI oraz przedszkole otrzymali z rąk dyrektora i prowadzących: odblaskowe rybki, które można zawiesić do plecaka, płytę „Bezpieczna droga z radami Spongeboba” oraz zestaw „Bezpieczna droga do szkoły” zawierający odblaski, zakładkę do książki, naklejki ze znakami, dyplom uczestnika ruchu drogowego, dwie gry planszowe, książeczkę i płytę o ruchu drogowym.  Na końcu zrobiono pamiątkowe zdjęcie.