Przedszkole, Szkoła Podstawowa, Gimnazjum w SZOPIE
This movie requires Flash Player 9
Szopa na mapie

Wojewódzki Konkurs Plastyczny „Wielkanoc na Pomorzu”

Nasi uczniowie bardzo chętnie wzięli udział w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym  pt. „Wielkanoc na Pomorzu” w kategoriach: Najładniejsza pisanka, palma, kartka wielkanocna, stroik świąteczny. Organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa im. J. Kochanowskiego w Kończewie.

Cele konkursu to przede wszystkim poznanie różnych kultur zamieszkujących Pomorze, kultywowanie zwyczajów wielkanocnych oraz rozbudzanie wyobraźni i fantazji twórczej „małych artystów”.

Najbardziej aktywni w tym konkursie okazali się Anna Białk i Hubert Białk, którzy wykonali prace aż w trzech kategoriach: palma, stroik świąteczny i kartka wielkanocna.

Klasa „0” przygotowała wspólnie palmę wielkanocna, natomiast Sandra Kroll, Błażej Leman, Oliwia Teclaf wykonali kartki świąteczne.

Wszyscy uczniowie zarówno z klasy I jak i III wykonali kartki świąteczne, jednak do konkursu można było zgłosić 3 kartki z każdej klasy. Tak więc z kasy I wyłoniono kartę Anny Białk, Anny Komkowskiej i Laury Złoch, a z klasy III Kornelii Kroll, Agaty Walkusz i Kamila Malek.

Z klasy IV palmy wykonali Hubert Białk i Arkadiusz Sadowski, stroik świąteczny Monika Klamrowska i Hubert Białk, a kartki wielkanocne Weronika Klinkosz oraz Hubert Białk.

W konkursie udział wzięła także gimnazjalistka – Angelika Sadowska, która wykonała stroik świąteczny.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 29 marca br. O wynikach poinformujemy w późniejszym terminie.