Przedszkole, Szkoła Podstawowa, Gimnazjum w SZOPIE
This movie requires Flash Player 9
Szopa na mapie

Gimnazjum w Szopie najlepsze w powiecie kartuskim!!! Szkoła podstawowa II miejsce!!!

To nasz największy sukces jak do tej pory w turniejach BRD. Po raz pierwszy zakwalifikowaliśmy się do eliminacji wojewódzkich!!! Choć zawsze brakowała tylko kropka nad i

Ale od początku…

19 marca na obiektach SP nr 2 w Kartuzach odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Na starcie stanęły szkoły reprezentujące poszczególne gminy powiatu kartuskiego (po osiem w kategorii: szkół podstawowych i gimnazjów). Turniej składał się z 4. części: część teoretyczna, na którą składał się test z 25 pytań; miasteczko ruchu drogowego; tor przeszkód oraz udzielanie pierwszej pomocy medycznej.

Nad sprawnym przebiegiem czuwali policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach na czele z Naczelnikiem Wydziału Ruchu Drogowego KPP asp. Dawidem Knopem oraz starszym wizytatorem Kuratorium Oświaty w Gdańsku mgr Barbarą Kramp.

Niewątpliwą atrakcją zawodów była organizacja w przerwie przeznaczonej na podliczenie końcowe punktacji, zwiedzania Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach. Uczniowie pod czujnym okiem pani policjantki zwiedzili pokoje zatrzymań, strzelnicę na której po prezentacji mogli obejrzeć broń, oraz przyjrzeli się sprzętowi wykorzystywanemu podczas akcji.

Policja zadbała też o coś dla ciała i każdy z uczniów otrzymał słodkiego pączka, ciepłą herbatę lub napój oraz po kawałku pizzy.

Po ciężkich bojach (po 5 godzinach) wyłoniono zwycięzców:

 

Szkoły podstawowe:

I miejsce     – SP Żukowo

II                – SP Szopa

III               – SP Miechucino

IV               – SP nr 2 w Kartuzach

V                – SP Gołubie

VI               – SP Pomieczyno

VII              – SP Mściszewice

VIII            – SP Egiertowo

 

Gimnazja:

I miejsce   – Gimnazjum w Szopie

II                – Gimnazjum w Miechucinie

III               – Gimnazjum w Przyjaźni

IV               – Gimnazjum w Mściszewicach

V                – Gimnazjum w Pomieczynie

VI               – Gimnazjum w Gołubiu

VII              – Gimnazjum w Somoninie

VIII            – Gimnazjum w Kartuzach

 

Najlepszymi zawodnikami  Turnieju BRD zostali:

  • w kategorii szkół podstawowych – Michał Klewicki z SP Żukowo,
  • w kategorii gimnazjów – Patryk Kroll z Gimnazjum w Szopie,

którzy w nagrodę otrzymali w pełni wyposażone rowery.

 

Wszyscy finaliści otrzymali nagrody rzeczowe.

 

Tak więc POWIAT KARTUSKI w eliminacjach wojewódzkich Turnieju BRD w Gdańsku 12 maja 2012 r. reprezentować będą szkoły: SP w Żukowie oraz Gimnazjum w Szopie.

 

Warto tu nadmienić, iż w ciągu ostatnich 6. lat Mała Szkoła w Szopie w eliminacjach powiatowych w Kartuzach raz zajęła 3 miejsce, zaś czterokrotnie 2 miejsce w powiecie. W 2011 roku powstało Gimnazjum w Szopie i już za pierwszym podejściem zdobyło najwyższy laur w powiecie kartuskim.

Drużyna z Gimnazjum w Szopie wystąpiła w składzie: Patryk Kroll, Damian Peta i Mateusz Damps zaś Mała Szkoła w Szopie: Grzegorz Bulczak, Przemysław Ksionsek i Robert Peta.

Uczniów przygotowywali: Dorota Kobiela, Przemysław Łagosz.

 

Oprac. Przemysław Łagosz