Przedszkole, Szkoła Podstawowa, Gimnazjum w SZOPIE
This movie requires Flash Player 9
Szopa na mapie

Gminny Konkurs recytatorski Literatury Kaszubskiej „Rodnô mòwa”

 17 kwietnia 2012 roku odbyły się w Sierakowicach gminne eliminacje konkursu recytatorskiego „Rodnô mòwa”. Początkowo przesłuchania uczestników konkursu odbyły się w zabytkowym, drewnianym kościółku, ale ze względu na niską temperaturę i panujący ziąb, uczestnicy przenieśli się do Domu Katechetycznego.

Ogółem w konkursie wystąpiło 64 recytatorów. Uczniowie wystąpili w następujących kategoriach:

  • grupa przedszkolna,
  • uczniowie kl. I-III,
  • uczniowie kl. IV-VI,
  • uczniowie gimnazjum ,
  •  szkół ponadgimnazjalnych.

Małą Szkołę w Szopie reprezentowali: Oliwia Teclaf, Anna Białk, Korneli Kroll, Dominik Ropela, Zuzia Teclaf, Natalia Bobkowska i Maciej Teclaf.

W kategorii klas I-III – Ania Białk zajęła I miejsce. W grupie kl. IV-VI spośród naszych uczniów wyróżnienie zdobył Dominik Ropela, który wystąpił w ludowym stroju kaszubskim. Natomiast w grupie gimnazjum III miejsce zajął Maciek Teclaf.

Za udział oraz zajęcie zwycięskich miejsc dzieci otrzymały nagrody książkowe oraz płytkę z nagraniem powieści A. Majkowskiego „Życie i przygody Remusa” ufundowane przez organizatora konkursu- GOK Sierakowice.

19 kwietnia br. w Domu Kultury w Kartuzach odbyły się eliminacje powiatowe „Rodnô mòwa” , w których Ania Białk reprezentowała gminę Sierakowice.

Uczniów do konkursu przygotowywały nauczycielki  j. kaszubskiego pani: Ewa Warmowska i Irena Damps.

Oprac. Ewa Warmowska i Irena Damps