Przedszkole, Szkoła Podstawowa, Gimnazjum w SZOPIE
This movie requires Flash Player 9
Szopa na mapie

Kolejny sukces Kamila Malek

17 kwietnia w Zespole Szkół w Kiełpinie odbył się Powiatowy Konkurs Ortograficzny dla klas III SP „Mistrz Ortograficznej Korridy 2012”. W konkursie wzięli udział laureaci gminnych eliminacji w tym Kamil Malek, który jak już informowaliśmy na szczeblu gminnym zajął pierwsze miejsce. Do etapu powiatowego zakwalifikowało się 20 uczniów z 8 gmin powiatu kartuskiego.

Uczniowie zmagali się z trudnym dyktandem oraz testem o tematyce sportowej związanej z Euro 2012. Po sprawdzeniu prac komisja wyłoniła zwycięzców oraz przyznała wyróżnienia. Kamil wykazał się dużą znajomością zasad ortograficznych i otrzymał wyróżnienie. To wielki sukces, gdyż poziom trudności był bardzo wysoki. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody. W trakcie sprawdzania prac uczniowie obejrzeli przedstawienie pt.: „Kopciuszek” oraz zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.

 Organizatorem konkursu było Centrum Inicjatyw Edukacyjnych w Kartuzach oraz Zespół Szkół w Kiełpinie.

Oprac. Weronika Reuter