Przedszkole, Szkoła Podstawowa, Gimnazjum w SZOPIE
This movie requires Flash Player 9
Szopa na mapie

VI Kartuski Turniej Wiedzy o Języku Angielskim 2012

W dniu 18.04.2012 w  Szkole Podstawowej nr 2  w Kartuzach odbył się  VI KARTUSKI TURNIEJ WIEDZY O JĘZYKU ANGIELSKIM 2012, w którym wzięła udział rekordowa liczba 40 uczestników z 11 szkół z Gminy Kartuzy i Sierakowice. Uczniowie rozwiązywali test podzielony na cztery kategorie – Grammar, Vocabulary, Spoken English, Culture, History and Geography.

Celem Turnieju było wspieranie rozwoju uzdolnionej młodzieży z  powiatu kartuskiego oraz propagowanie wśród uczniów doskonalenia się w zakresie nauki języków obcych.

Z naszej szkoły udział wzięły:  Aurelia Złoch – klasa 4, Jowita Złoch – klasa 5 oraz Zuzanna Teclaf
z klasy 6.

Po napisaniu testu, gdy niezależna komisja sprawdzała testy, organizatorki uatrakcyjniły uczestnikom pobyt w stolicy Kaszub i zaprosiły uczniów do Centrum Informacji Turystycznej, gdzie uczniowie mieli okazję poznać kulturę regionu kaszubskiego.

Cieszymy się, że z roku na rok Turniej cieszy się coraz większym zainteresowaniem, a na listę uczestników wpisują się uzdolnione dzieci także z naszej szkoły.

Oprac. Ewelina Pawłowska