Przedszkole, Szkoła Podstawowa, Gimnazjum w SZOPIE
This movie requires Flash Player 9
Szopa na mapie

O włos od I miejsca…

Uczniowie Małej Szkoły w Szopie z klasy VI oraz I klasy gimnazjum zajęli w rozgrywkach III Turnieju Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska w Kamienicy Królewskiej II miejsce. Zawody odbyły się 14 września 2012 r. Trzecie i pierwsze miejsce zajęły zespoły z Kamienicy Królewskiej. Uczniowe otrzymali dyplom, puchar dla szkoły oraz indywidualnie medale i koszulki. Mecz o pierwsze miejsce był niezwykle zacięty i zakończył się bezbramkowym remisem. O ostatecznym wyniku zawodów rozstrzygnęły rzuty karne, które bardziej łaskawe okazały się dla zawodników z Kamienicy. Szkoda, tym bardziej, że wystarczyło, żeby jednego z sześciu karnych, w których nie umieśliliśmy piłki w siatce przeciwnika, tego dokonać. Piłkarsko byliśmy lepsi od Kamienicy i chyba zabrakło troszkę szczęścia.

Ale cóż… Jak mawiał Kazimierz Górski – „żeby wygrać trzeba strzelić o jedną bramkę więcej niż przeciwnicy”. Tej jednej zabrakło…

Pomimo tego, trzeba też umieć (i nauczyć się) przegrywać. To też cenne lekcje.

Serdecznie gratulujemy II miejsca!!!