Dzień Dawcy Szpiku

Kamil Bobkowski wraz z grupą młodzieży z Sołectwa Bącka Huta 11 sierpnia, już po raz drugi, zorganizował Dzień Dawcy Szpiku przy szkole w Szopie. Imprezie towarzyszył turniej piłki nożnej, z którego fotorelację i opis przedstawiamy poniżej. Gościliśmy zespoły z Bącza, Miechucina, Zielonego Dworu, Szklanej, drużyna rodziny Labuda pod wodzą Pawła, natomiast honoru sołectwa bronił zespół FC Szopa. Przygotowania zaczęliśmy już w sobotę kiedy to razem z młodzikami Tomkiem Bulczakiem, Adamem Labuda i resztą chłopaków wysypaliśmy linie boiska.

Turniej rozpoczął się meczem FC Szopa – Labuda United gdzie gospodarze ulegli 0-1. Następne mecze naszej drużyny pokazały jednak że pierwsza  porażka była przypadkiem i obydwa spotkania zakończyły sie wygranymi, kolejno 2-0 i 1-0. W ten sposób do półfinału awansowały zespoły FC Szopa i Zielony Dwór z drugiej grupy FC Bącz i Sporting Nastały. W Meczach o miejsca na modium tryumfowały zespoły Sportingu zdobywając trzecie miejsce oraz Zielony Dwór zdobywając  puchar sołectwa Bącka Huta. Nasza drużyna zajęła świetne drugie miejsce powtarzając tym samym wynik z przed roku. W turnieju padło 19 bramek w 13 meczach a każdy zawodnik otrzymał pamiątkowy medal. Nagrody rozdawała prezes Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Sołectwa Bącka Huta Dorota Pawelczyk.

Jednak pierwszoplanową akcją był Dzień Dawcy Szpiku w Szopie, udało nam sie zarejestrować 24 osoby, które przez swój wkład i jak sie okazało trudną decyzję powiększyły bazę DKMS. Rejestracją zajęły się dziewczyny Weronika Grzenkowicz, Paulina Teclaf oraz Roksana Głodowska, którym należą sie szczególne podziękowania za poświęcony czas oraz zaangażowanie.

Już teraz zapraszamy za rok na nastepną edycję turnieju!

oprac. Kamil Bobkowski