Przedszkole, Szkoła Podstawowa, Gimnazjum w SZOPIE
This movie requires Flash Player 9
Szopa na mapie

Pasowanie I klasy i przedszkolaków

24 października o godzinie 12.30 w naszej szkolne odbyło się pasowanie na przedszkolaka
i pierwszoklasistę.

Uroczystość rozpoczęła się od najmłodszej grupy. Przedszkolaki wesoło wyjechały z przedszkola w piosence „Jedzie pociąg z daleka” i tym akcentem otworzyły swój program artystyczny. Nie zabrakło wierszyków grupowych i wypowiadanych indywidualnie oraz ulubionych piosenek maluchów „My jesteśmy krasnoludki”, „Do przedszkola idzie maluch”, które dzieci nie tylko zaśpiewały, ale również zobrazowały za pomocą mimiki i gestów.

Po części artystycznej maluchy wygłosiły za wychowawcą panią Emilią Janneck tekst ślubowania. Aby każdy stał się prawdziwym przedszkolakiem dzieci poprosiły  pana Dyrektora o pasowanie. Na koniec przedszkolaki otrzymały piękne dyplomy, plakietki oraz kuferki łakoci i nie tylko…

Kolejnym punktem był program artystyczny klasy I Szkoły Podstawowej z udziałem części uczniów Gimnazjum. Uczniowie zostali poddani egzaminowi. Musieli recytować wierszyki, śpiewać piosenki, odpowiadać na zagadki i pytania naszych gimnazjalnych duszków. Cała klasa wyszła z opresji cało. Śpiew uświetniały uczennice I i II klasy gimnazjum, którym bardzo dziękujemy.

Po części artystycznej Olga, Hubert i Monika wnieśli flagę państwową, przy której została odśpiewana jedna zwrotka Hymnu Państwowego, po czym wychowawczyni pani Emilia Plichta odczytała tekst ślubowania, który złożyła klasa I.

Po ślubowania i wyprowadzeniu flagi, pan Dyrektor ogromnym ołówkiem pasował każdego ucznia z osobna, a następnie pod okiem wychowawczyni każdy pierwszoklasista odcisnął swój palec przy swoim imieniu i nazwisku w szkolnej kronice. Wszyscy pasowani otrzymali rożki obfitości.

Przedszkolaki, jak i Pierwszoklasiści wraz z przybyłymi rodzicami i innymi członkami rodziny, zasiedli do wspólnego stołu, na którym był poczęstunek przygotowany przez rodziców naszych dzieci.  Oczywiście Przedszkole, jak i klasa I zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcie.

Bardzo dziękujemy wszystkim za pomoc w organizacji tego święta.

Opracowały: Emilia Janneck i Emilia Plichta