V miejsce Basi Choszcz – Turniej Wiedzy Pożarniczej

Dnia  10 kwietnia, uczennica III gimnazjum Basia Choszcz, reprezentowała gminę Sierakowice  w XXXVIII Ogólnokrajowym Turniej Wiedzy Pożarniczej. Tym razem były to eliminacje powiatowe, w których brali udział najlepsi uczestnicy ze swoich gmin. Podobnie, jak na eliminacjach gminnych był podział na trzy grupy wiekowe (szkoły podstawowe, gimnazjalne i ponadgimnazjalne).

O godzinie 10.00 w Komendzie Powiatowej PSP w Kartuzach, Komendant Powiatowy: st. bryg. Edmund Kwidziński przywitał wszystkich zebranych oraz życzył im powodzenia. Następnie przewodniczący komisji – mł. bryg. Marian Kwidziński, przedstawił sprawy organizacyjne.

Pierwsza część turnieju, to część pisemna. Każda kategoria wiekowa otrzymała test z 25 pytaniami związanymi m.in. przepisami przeciwpożarowymi, historią pożarnictwa itp.. Trwała ona 20 minut.

Następnie była przerwa. Na uczestników czekał mały poczęstunek. Jedną z atrakcji było zwiedzanie kartuskiej remizy. Pracujący tam strażacy z chęcią opowiedzieli do czego służą dane sprzęty. Kto chciał, mógł również wejść do środka samochodów i zobaczyć wyposażenie wewnątrz.

Po sprawdzeniu przez komisję testów, nadszedł czas na drugą część turnieju, a mianowicie na eliminacje ustne. Z każdej grupy 5 osób, które najlepiej wypadło w pierwszej części, odpowiadały na 3 pytania, które sami sobie wybrali. W grupie tej najlepszej piątki w grupie gimnazjum znalazła się również Basia Choszcz z kl. III gimnazjum. Ostatecznie zajęła V miejsce, co jest bardzo dobrym wynikiem, jeśli chodzi o poziom tego konkursu.

Opracowała: Basia Choszcz, kl. III g