Przedszkole, Szkoła Podstawowa, Gimnazjum w SZOPIE
This movie requires Flash Player 9
Szopa na mapie

Gimnazjum w Szopie ponownie najlepsze w powiecie ! Burmistrz Kartuz wręczał nagrody naszym uczniom :)

6 maja 2015 r. uczniowie Gimnazjum w Szopie, tym razem w składzie: Grzegorz Bulczak, Robert Peta i Michał Koszałka po raz kolejny wygrali eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. To Oni będą reprezentować Powiat Kartuski na eliminacjach wojewódzkich 16 maja. Przypomnę tylko, że w 2014 roku drużyna z Gimnazjum w Szopie, w Gdańsku, zajęła II miejsce w kategorii gimnazjów zaś Mała Szkoła w Szopie zajęła III miejsce w kategorii szkół podstawowych. Pewnie w tym roku trudno będzie pobić zeszłoroczne wyniki… Poprzeczka została zawieszona bardzo wysoko! W Gdańsku zmierzą się z najlepszymi przedstawicielami ze wszystkich powiatów województwa pomorskiego. Przeważnie na starcie staje ponad 20 drużyn.

Uczniowie podobnie jak w Sierakowicach zmagali się z testem obejmującym wiadomości z zakresu ruchu drogowego, jak również wykazywali się umiejętnościami praktycznymi na torze sprawnościowym oraz miasteczku ruchu drogowego. Ponadto cała drużyna wykonywała zadanie praktyczne z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Ponownie najwszechstronniejszym zawodnikiem Turnieju został Grzegorz Bulczak i w nagrodę otrzymał rower.

Tu należy również dodać, że w tym roku organizatorzy eliminacji powiatowych stanęli na wysokości zadania i dla każdego uczestnika przygotowali jakiś prezent – gadżet rowerowy, zaś najlepsi otrzymali cenne nagrody rzeczowe.

Serdecznie gratulujemy!

 

KLASYFIKACJA SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH

  1. Gimnazjum w Szopie, 35 pkt.
  2. Gimnazjum w Przyjaźni, 50 pkt.
  3. Gimnazjum w Miechucinie, 61 pkt.
  4. Gimnazjum w nr 1 w Kartuzach, 69 pkt.
  5. Gimnazjum w Somoninie, 83 pkt.
  6. Gimnazjum w Kamienicy Szlacheckiej, 83 pkt.,
  7. Gimnazjum w Pomieczynie, 86 pkt.,
  8. Gimnazjum w Sulęczynie, 114 pkt.

 

PS

Pikanterii całej sytuacji dodaje fakt, że nagrody wręczał m.in. burmistrz gminy Kartuzy, Mieczysław Gołuński, który niedawno, prowadził bardzo agresywną politykę na rzecz ZS w Staniszewie na spotkaniach wiejskich w Mirachowie i Bączu. Tu mógł się przekonać o naszej sile i zaangażowaniu :) O tyle jest to przykre, że ten pan burmistrz nawet nigdy nie był w szkole w Szopie. Po tym co wygaduje, zapewne zapraszany nie będzie! Na całe szczęście wybory w Kartuzach, na burmistrza są co 4 lata… i obecna polityka tego pana pewnie będzie zauważona przez wyborców. Brak argumentów nie może być przyczyną oczerniania innych.

 

Przedstawicielem gminy Sierakowice w kategorii szkół podstawowych była SP w Sierakowicach, która zajęła III miejsce.

 

KLASYFIKACJA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

  1. SP w Prokowie, 61 pkt.,
  2. SP w Somininie, 85 pkt.,
  3. SP Sierakowice, 87 pkt.,
  4. SP w Miechucinie, 92 pkt.,
  5. SP w Pomieczynie, 93 pkt.,
  6. SP nr 2 w Kartuzach, 94 pkt.,
  7. SP w Sulęczynie, 108 pkt.,
  8. SP w Szymbarku, 122 pkt.