„Taki mały, taki duży może śpiewać dziś” – rozstrzygnięcie konkursu – 29 stycznia

Już po raz drugi w naszej szkole odbył się wewnętrzny szkolny konkurs „TAKI MAŁY, TAKI DUŻY MOŻE ŚPIEWAĆ DZIŚ. – Polegał na zaśpiewaniu wybranego przez siebie utworu w dowolnym języku, z podkładem, solo lub w duecie. Konkurs był podzielony na dwie kategorie: pierwsza – przedszkole i szkoła podstawowa, druga – gimnazjum.

W skład jury weszli:

- Pan Dyrektor Przemysław Łagosz

- Pani Sabina Lejk

- Pani Ewa Warmowska

Pod wzgląd były brane takie kryteria jak:

- dobór repertuaru do wieku i możliwości wokalnych;

- umuzykalnienie;

- prezentacja muzyczna;

- oryginalność, pomysł na piosenkę.

Jako pierwsza odbyła się kategoria przedszkole i szkoła podstawowa, w której wystąpiło 16 uczestników, z tego 4 solistów i 6 duetów. Po występie, podczas krótkiej przerwy, Jury udało się na obrady. Następnie nadeszła pora na „mistrzów z gimnazjum”, jak przedstawiły to prowadzące z klasy 3. Tu natomiast wystąpiło  7 osób – 3 solistów i 2 duety. Wszyscy zaprezentowali wysoki poziom i klasę. Publiczność była oszołomiona i nagradzała każdy występ gromkimi brawami.

Jednak to nie  koniec wrażeń na ten dzień, ponieważ odbył się również drugi w historii naszej szkoły Przegląd Kolęd i Pastorałek „Hej Kolęda, Kolęda”. Dźwięki tych pieśni nieodmiennie kojarzą się nam z Bożym Narodzeniem.  Kolędy w naszym kraju są powszechnie znane i od Wigilii przez Trzech Króli aż po dzień Ofiarowania Pańskiego – zwany też u nas świętem Matki Boskiej Gromnicznej (2 lutego) – po kościołach i domach często śpiewane.

Niestety w owym konkursie nie wystąpiło zbyt wiele osób, ale znalazła się „elita”. Ta rozgrywka również została podzielona na dwie kategorie. W pierwszej wystąpiło 4 uczestników, w drugiej zaledwie dwóch.

Jak to w konkursach bywa, zwycięzca może być tylko jeden w danej grupie. Jury ogłosiło następujący werdykt:

Konkurs Taki mały, taki duży może śpiewać dziś”

Kategoria Szkoły Podstawowej:

1. miejsce: Dominik Klamrowski z kl. IV, Enej – Kamień z napisem Love

2. miejsce: Błażej Leman, Adrian Ropela z kl. IV, Mrozu – Jak nie my to kto

3. miejsce: Weronika Czaja z kl. 0, Fasolki – Szczotka, pasta

Pozostali uczestnicy: Zofia Czaja, przedszkole – najmłodsza zawodniczka konkursu i jedyna z przedszkola; Aleksandra Browarczyk i Julia Hinc–Stolarek, z kl. I; Błażej Szynszecki, z kl. I i Aleks Szynszecki, z kl. 0; Kacper Czaja i Kacper Stolc, z kl. I; Izabela Klamrowska i Dawid Malek, z kl. II; Fabian Wierciński, z kl. V; Anna Białk i Amelia Bulczak, z kl. V.

Kategoria Gimnazjum:

1. miejsce: Oliwia Stankowska z kl. II, Zara Larsson – Weak Heart

2. miejsce: Natalia Neubauer i Aneta Sikora z kl. III, Sam Smith – Stay With Me

3. miejsce: Paweł Warmowski z kl. II, Czadoman – Ruda tańczy jak szalona

Pozostali uczestnicy: Bartłomiej Damps z kl. II; Roksana Złoch i Martyna Lange z kl. III;

Przegląd Kolęd i Pastorałek Hej kolęda, kolęda

Kategoria Szkoły Podstawowej:

1. miejsce: Anna Komkowska z kl. V, Lulajże Jezuniu

2. miejsce: Anna Białk z kl. V, Cicha noc

3. miejsce: Dawid Malek z kl. II, Do szopy, hej pasterze

Kategoria Gimnazjum:

1. miejsce: Natalia Neubauer z kl. III, Mizerna, cicha

2. miejsce: Oliwia Stankowska z kl. II, Kołysanka dla Jezuska

Nie możemy również zapomnieć o Pani Emili Janneck, która zorganizowała ten konkurs i dopięła wszystko na ostatni guzik. Chociaż, kiedy wszyscy już myśleli, że to koniec… – Znalazł się jeszcze jeden zespół,  który zaskoczył wszystkich, a byli to Przemek Polejowski, Julian Kunikowski oraz Arkadiusz Piernicki z pierwszej klasy gimnazjum. Zaśpiewali piosenkę z repertuary Extazy „Nektar z banana”. Oczywiście występ był pozakonkursowy, ale miłym akcentem zakończył zmagania wokalnych talentów.

Około godziny 14 wszyscy rozeszli się do klas i wrócili na lekcje.

Opracowali: Emilia Janneck i Dominik Ropela z II gimnazjum