Wycieczka do Kaszubskiego Parku Gigantów i Parku Miniatur w Stryszej Budzie

W piątek 10.06.2016r. dzieci z Przedszkola oraz grupy „O” SP, pojechały na wycieczkę do Parku Gigantów i Kaszubskiego Parku Miniatur w Stryszej Budzie. Na wycieczkę zaprosili nas Państwo Skrzypkowscy, właściciele parków.

Kaszubski Park Miniatur działa już od kilku lat i można tam zobaczyć makiety znanych budowli z całego świata: Wieża Eiffla, Krzywa Wieża z Pizy, Kościół Mariacki z Gdańska, wyryte w skale głowy prezydentów w USA (Mount Rushmore), rzeźby z Wysp Wielkanocnych, zamki, pałace, żuławskie domy i inne. Nieopodal znajduje się Park Gigantów, w którym można zobaczyć wielkie grzyby, będące mieszkaniami krasnoludków, monster trucka, gigantyczne owady, które znajdują się nie tylko na głównym placu, ale także na leśnej ścieżce np.: pająki, chrabąszcze i inne stwory.

W Parku Gigantów mogliśmy zobaczyć samolot tupolew, ogromne krzesło i stół, buty i kubek, a także wielkie okulary. Następnie wybraliśmy się na spacer po lesie, w którym oglądaliśmy wcześniej wspomniane gigantyczne owady, ptaki i wiele innych zwierząt. Po krótkiej przerwie na posiłek udaliśmy się ciuchcią do Kaszubskiego Parku Miniatur, gdzie obejrzeliśmy makiety znanych budowli z całego świata, zamek strachu, gabinet śmiechu, w którym znajdowały się magiczne lustra zniekształcające nasz wizerunek oraz „Bajkowa kraina”, gdzie dzieci mogły pogłaskać żywe zwierzątka. Po tak wielu atrakcjach udaliśmy się na pyszne kiełbaski z grilla, a następnie pełni wrażeń i w dobrych humorach powróciliśmy ciuchcią do przedszkola, która okazała się największą atrakcją. Serdecznie dziękuję wszystkim zaangażowanym mamom i babciom za opiekę nad dziećmi podczas wycieczki oraz Państwu Skrzypkowskim za zaproszenie. Dziękujemy!