Tuż po godzinie 9.30 pan Dyrektor Przemysław Łagosz uroczyście otworzył Nowy Rok Szkolny 2016-2017. Oczywiście na początku wszyscy odśpiewali hymn narodowy. Tym razem – gdyż pogoda dopisywała – inauguracja miała miejsce na zewnątrz, na świeżym i gorącym powietrzu . Pierwsza część spotkania dotyczyła przede wszystkim szkoły podstawowej, a w szczególności wychowawstwa, przydziału klas, dożywiania, planu zajęć… Po przemowie (dosyć dłuuugiej
) pana Dyrektora, uczniowie udali się do swoich klas wraz z nauczycielami. Po krótkiej przerwie o godz. 10.30, nastąpiło powitanie gimnazjalistów. Podobnie, jak i wcześniej, uczniowie zostali poinformowani o najważniejszych sprawach, z którymi przyjdzie im zetknąć się w ciągu roku szkolnego. Każdy uczeń otrzymał biuletyn informacyjny z kalendarzem – harmonogramem roku szkolnego (spotkania z rodzicami, dni wolne, uroczystości szkolne itd.). Oprócz tego ważniejsze terminy i daty będą ukazywały się na szkolnej stronie internetowej, w dzienniku elektronicznym Librus Synergia oraz Facebooku szkolnym.
PS Należy pamiętać, że pierwszy września, to nie tylko rozpoczęcie kolejnego roku szkolnego, ale także rocznica wybuchu drugiej wojny światowej. Dziś mija 77 lat od momentu zaatakowania Polski przez nazistowskie Niemcy. Wedle coraz nowszych źródeł, to właśnie w Wieluniu o godz. 4.40 doszło do pierwszego bombardowania ludności cywilnej przez bombowce Luftwaffe. Natomiast na kila minut później zaplanowany został i wykonany atak, na Westerplatte. Od tamtych chwil Polska przez prawie 6 lat prowadziła obronną i nierówną walkę o niepodległość, najpierw z III Rzeszą, a od 17 września 1939 r. także ze Związkiem Radzieckim. Do czasów obecnych Polska boryka się ze skutkami tej okropnej wojny. Ostatnim takim wydarzeniem jest choćby pogrzeb Danki Siedzikówny – „INKI”, która została zamordowana 28 sierpnia 1946 r., nazwana bandytką i zdrajczynią przez komunistyczną propagandę PRL-u, a po egzekucji pochowana celowo w nieznanym dla społeczeństwa miejscu. Dopiero w tym roku udało się zrehabilitować pośmiertnie Inkę i przedstawić Jej prawdziwą historię oraz dokonania. Odnaleziono także szczątki, które pochowano 28 sierpnia w Gdańsku z asystą wojskową i obecnością najwyższych władz, w tym prezydenta Polski – Andrzeja Dudy.