Egzaminy tuż, tuż…

Drodzy Gimnazjaliści! Już jutro rozpoczniecie trzydniowe testy, które będą w pewnym sensie edukacyjnym podsumowaniem Waszej nauki w gimnazjum. Na pewno wszyscy chcielibyście dobrze wypaść, aby spełnić oczekiwania Waszych Rodziców, Babć i Dziadków, nas nauczycieli ;) , a także mamy nadzieję, Was samych. Pamiętajcie, że ten sprawdzian ma duży wpływ na to, do jakiej szkoły się zakwalifikujecie, aby móc potem spełnić swoje życiowe plany. Każdy z Was ma jakieś marzenia, ktoś chce zostać lekarzem, piekarzem, ślusarzem, kierowcą, radcą prawnym, kosmetyczką itd., itp. Testy po gimnazjum są pewną rodzaju furtką, która może ułatwić Wam drogę do osiągnięcia tego celu. Pamiętajcie, że każdy z Was ma potencjał i dużą wiedzę. Wystarczy z niej umiejętnie skorzystać. Między innymi jutro, pojutrze i… popojutrze ;) ! A więc czytajcie uważnie instrukcje, polecenia i teksty literackie. Zastanówcie się, wróćcie to materiału, czy utworu, nie zostawiajcie pytania bez odpowiedzi, piszcie!!! :) Łamcie długopisy, ołówki, linijki, które pod naporem Waszej wiedzy będą miały problemy z wytrzymałością ;) – Komisja będzie miała zapasowe ;) ! Nie poddawajcie się! Myślcie pozytywnie (nie lekkomyślnie)! Wyśpijcie się dobrze, rano zjedzcie solidne śniadanie, kostkę gorzkiej czekolady na stres ;) i  do dzieła!

A jeżeli coś pójdzie nie tak – odpukać w niemalowane – to pamiętajcie, że na tym sprawdzianie świat się nie kończy. Przed Wami jeszcze wiele egzaminów, tych praktycznych, teoretycznych i… życiowych. Jesteście wartościowymi ludźmi, poradzicie sobie!

Powodzenia!!!

Dyrektor, Grono Pedagogiczne, Obsługa Szkoły i Zarząd Stowarzyszenia

PS Ode mnie ściąga: każda dłuższa praca pisemna musi mieć akapity; rozprawka ma trzy argumenty, a przecinek na pewno stawiamy przed: że, bo, ponieważ, który, ale, jak, jaki ;) ; metafora może być ożywieniem (animizacją) i uosobieniem (personifikacją); apostrofa, to bezpośredni zwrot do adresata… Dobra, już nie męczę Was ;) . Trzymam kciuki!!! S.L.