Przedszkole, Szkoła Podstawowa, Gimnazjum w SZOPIE
This movie requires Flash Player 9
Szopa na mapie

V Regionalny Konkurs „Méster Bëlnégò Czëtaniô” – eliminacje gminne

We wtorek – 21 listopada 2017 r. – w Szkole Podstawowej w Mojuszu, odbyły się eliminacje gminne V Regionalnego Konkursu „Méster Bëlnégò Czëtaniô”. Konkurs polegał na przeczytaniu wylosowanego fragmentu opowiadaniaw języku kaszubskim. W tym roku do współzawodnictwa przystąpiło łącznie 61 uczestników: 15 uczniów z klas I-III, 29 z klas IV-VII, 13 ze szkół gimnazjalnych, 3 ze szkoły ponadgimnazjalnej oraz 1 osoba dorosła.

Naszą szkołę reprezentowało siedmioro uczniów: Aleksandra Browarczyk z kl. III SP, Milena Damps z kl. V SP, Anna Komkowska z kl. VII SP, Fabian Wierciński z kl. VII SP oraz trzech uczniów z klasy II gimnazjum: Hanna Neubauer, Julia Górska i Michał Lorbiecki.

Niestety, żadnemu z naszych uczniów nie udało się stanąć na podium, ale dwóm uczennicom – Aleksandrze Browarczyk i Hannie Neubauer, udało się otrzymać wyróżnienia.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom.