Przedszkole, Szkoła Podstawowa, Gimnazjum w SZOPIE
This movie requires Flash Player 9
Szopa na mapie

IV Szkolny Przegląd Kolęd i Pastorałek

6 grudnia w naszej szkole odbył się IV Przegląd Kolęd i Pastorałek „Hej kolęda, kolęda”. Do konkursu zgłosiło się 14 solistów i 8 duetów, w sumie 30 osób. Konkurs podzielony był na dwie kategorie wiekowe: szkoła podstawowa i gimnazjum. Uczniowie śpiewali wybrane przez siebie kolędy lub pastorałki. Ze szkoły podstawowej zaprezentowało się 14 osób a z gimnazjum 16. Po raz pierwszy, poza częścią konkursową odbyły się również występy klasowe. Każda klasa miała za zadanie przygotować własną interpretację tradycyjnej polskiej kolędy lub pastorałki. Łącznie wystąpiło 12 klas. Uczniowie wzbogacili swoje występy o bożonarodzeniową oprawę – były odświętne przebrania, świąteczne rekwizyty, stroje: pasterzy, aniołów, Mikołajów. Występy oceniała komisja w składzie: pan dyrektor Przemysław Łagosz, pani Sabina Lejk, pani Hanna Koszałka. Kolędnicy zaprezentowali widowni tradycyjne, jak i nowocześniejsze aranżacje pieśni i pastorałek. Na zakończenie konkursu muzycznego komisja postanowiła przyznać:
Kategoria Szkoły Podstawowej:
I miejsce: Klara Woźniak, przedszkole, Józefie stajenki nie szukaj
I miejsce: Kinga Edut, kl. III, Jezus Malusieńki
II miejsce: Julia Labuda, kl. IV, Pójdźmy wszyscy do stajenki
II miejsce: Aleksandra Browarczyk, kl. III, Gdy się Chrystus rodzi
III miejsce: Dominik Płotka, zerówka, Do szopy, hej pasterze
III miejsce: Maja Lehmann, kl. I, Aniołek maleńki jak wróbel
III miejsce: Nikola Kotłowska, kl. IV, Świeć, gwiazdeczko, świeć
Kategoria Gimnazjum:
I miejsce : Julita Damps, kl. II, Kolęda dla nieobecnych
II miejsce: Julia Górska, Hanna Neubauer kl. II, Wśród nocnej ciszy
Wszyscy uczestnicy konkursu zostali obdarowani pięknymi bożonarodzeniowymi dyplomami a zwycięzcy statuetkami. Tego dnia cały hol szkolny wypełniony był śpiewem najpiękniejszych kolęd i pastorałek bożonarodzeniowych.