Przedszkole, Szkoła Podstawowa, Gimnazjum w SZOPIE
This movie requires Flash Player 9
Szopa na mapie

Rekolekcje Wielkopostne 19-21.03.2018

Dziś zakończyliśmy Rekolekcje Wielkopostne. Spotkania z klerykami – Mateuszem Czerwińskim i Oskarem Prybą – z parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Sierakowicach, rozpoczęły się w miniony poniedziałek. Trwały od poniedziałku do środy, po ok. 1,5 godziny w każdej z grup, tzn. w szkole podstawowej i gimnazjum. W czasie Rekolekcji prowadzący poruszali różne tematy związane z czasem Wielkiego Postu, Wielkanocy, miłością, rodziną i nie tylko, natomiast tematem przewodnim wszystkich zgromadzeń był Duch Święty (Jego znaczenie i rola w życiu każdego z nas). Ponadto w czasie nauk uczniowie nie tylko słuchali, co klerycy mieli im do przekazania, ale także śpiewali i tańczyli do religijnych piosenek. Ta część chyba najbardziej podobała się uczestnikom :) , szczególnie tym najmłodszym. Była również projekcja filmu o objawieniach w Fatimie, a także inna i miła forma przekazu – odrobina relaksu – polegająca na namalowaniu swojej ulubionej rzeczy, zabawy, hobby… Nie zabrakło obowiązkowo Drogi Krzyżowej, którą wszyscy przeżyli na zewnątrz (we wtorek), na terenie przylegającym do szkoły, mimo, że warunki nie były momentami zbyt sprzyjające ;) :( . Dzieciom, i tym trochę starszym dzieciom ;) , spotkania bardzo się podobały i na pewno na długo zapadną w pamięci. Wszystko dzięki sympatycznym, miłym, oddanym sprawie i z dużym poczuciem humoru – Klerykom :) . Bardzo dziękujemy!!! Zapraszamy za rok!