Przedszkole, Szkoła Podstawowa, Gimnazjum w SZOPIE
This movie requires Flash Player 9
Szopa na mapie

XII Kartuski Turniej Wiedzy o Języku Angielskim 2018

W dniu 13.03.2018 r. w Zespole Szkół w Staniszewie odbył się XII KARTUSKI TURNIEJ WIEDZY O JĘZYKU ANGIELSKIM. Uczniowie rozwiązywali test podzielony na cztery kategorie – Grammar, Vocabulary, Spoken English, Culture, History and Geography. Celem Turnieju było wspieranie rozwoju uzdolnionej młodzieży z Kartuz i okolic oraz propagowanie wśród młodzieży szkolnej doskonalenia się w zakresie nauki języków obcych. W konkursie wzięło udział ponad 40 przedstawicieli klas IV – VI  z gminy Kartuzy, Sierakowice i Sulęczyno. Z naszej szkoły udział wzięli:  Jakub Klamrowski – klasa 4, Natalia Bulczak – klasa 5 oraz Oskar Kotłowski z klasy 6. Po napisaniu testu, gdy niezależna komisja sprawdzała testy, organizatorki zaprosiły wszystkich na słodki poczęstunek. Nasi uczniowie nie zajęli miejsca 1 – 3, ale liczba uzyskanych punktów była bardzo zadowalająca, gdyż mieściła się w średniej i wyżej innych szkół.