Przedszkole, Szkoła Podstawowa, Gimnazjum w SZOPIE
This movie requires Flash Player 9
Szopa na mapie

I i III miejsce w powiatowych eliminacjach konkursu recytatorskiego „Rodnô Mòwa”

W piątek, 20.04.2018r. w Kartuskim Centrum Kultury, odbyły się powiatowe eliminacje 47 Konkursu Recytatorskiego Literatury Kaszubskiej „Rodnô Mòwa”. Startowało w nich ponad 60 osób z przedszkoli, szkół podstawowych i ponadgimnazjalnych z powiatu kartuskiego. Naszą szkołę reprezentowały Milena Damps z kl. V SP oraz Hanna Neubauer z kl. II gimnazjum, które uprzednio zdobyły I miejsca w swojej kategorii na szczeblu gminnym. I tym razem odniosły sukces, gdyż Hanna Neubauer zajęła I miejsce w kategorii klas: VII i gimnazjum, natomiast Milena Damps w kategorii klas: IV-VI SP zajęła miejsce III. Zdobywcy pierwszych miejsc będą reprezentować powiat kartuski na finale wojewódzkim, który w dniach 26-27 maja odbędzie się w Chmielnie. Zatem życzymy Hani udanego występu.