Przedszkole, Szkoła Podstawowa, Gimnazjum w SZOPIE
This movie requires Flash Player 9
Szopa na mapie

Jestem z Was bardzo dumny!

Miło mi zakomunikować, że uczniowie z Gimnazjum w Szopie zajęli I miejsce, zaś uczniowie z Małej Szkoły w Szopie II miejsce w powiatowych eliminacjach zawodów Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, jakie odbyły się 26 kwietnia 2018 r. w Kartuzach! Gimnazjaliści z Szopy – po raz kolejny – będą reprezentować powiat kartuski na zawodach szczebla wojewódzkiego. Przypomnę tylko, że w ostatnich dwóch latach wygrywaliśmy ten turniej i uczestniczyliśmy w zawodach ogólnopolskich zdobywając dwukrotnie 9. miejsce!

Tym bardziej jestem dumny, gdyż zawodnicy się zmienili, a sukcesy pozostały! To świadczy o tym, że ciężka praca włożona w przygotowanie nie poszła na marne. To też świadczy o tym, że każda szkoła – jeśli tylko chce – może osiągać sukcesy – nawet mając niewielką liczbę uczniów w danym roczniku. Tym bardziej cieszą dzisiejsze wyniki, gdyż zostały w SP zdobyte przez uczniów z 4 i 5 klasy, a więc uczniów, przed którymi zostało jeszcze kilka lat startów.
Sukces uczniów to również sukces ich nauczycieli. Tu chciałbym wyróżnić szczególną pracę włożoną przez panią Dorotę Kobielę. Bez tego zaangażowania wyników tych by nie było!
Dodatkowo najlepszym zawodnikiem w kategorii gimnazjów został Przemek Polejowski, który w nagrodę zgarnął górski rower! Warto tu dodać, że Przemek po raz pierwszy uczestniczył w konkursie BRD.
Jeszcze raz serdecznie gratuluję!
Poniżej przedstawiam szczegółowe wyniki.
SZKOŁY PODSTAWOWE:
 1. SP Miechucino – 65 pkt.
 2. Mała Szkoła w Szopie – 68 pkt.
 3. SP Somonino – 87 pkt.
 4. SP Pomieczyno – 96 pkt.
 5. SP Gołubie – 105 pkt.
 6. SP nr 2 Kartuzy – 108 pkt.
 7. SP Sulęczyno – 118 pkt.
 8. SP Skrzeszewo – 120 pkt.
GIMNAZJA:
 1. Gimnazjum w Szopie – 23 pkt.
 2. Gimnazjum w Szymbarku – 46 pkt.
 3. Gimnazjum w Miechucinie – 50 pkt.
 4. Gimnazjum w Somoninie – 56 pkt.
 5. Gimnazjum w Sulęczynie – 60 pkt.
 6. Gimnazjum nr 2 w Kartuzach – 66 pkt.
 7. Gimnazjum w Pomieczynie – 69 pkt.
 8. Gimnazjum w Żukowie – 79 pkt.