Przedszkole, Szkoła Podstawowa, Gimnazjum w SZOPIE
This movie requires Flash Player 9
Szopa na mapie

Sprawdzian kompetencji trzecioklasistów

   26 kwietnia 2018 r. uczniowie klasy III przystąpili do napisania Ogólnopolskiego Sprawdzianu Kompetencji Trzecioklasisty, który zorganizowało Wydawnictwo Operon. W tym roku mottem sprawdzianu są słowa „Edukacja jest podróżą„.

   To już 11 edycja  tego testu, który składa się z dwóch części podstawowych: języka polskiego i matematyki oraz z części dodatkowej – przyrody.

   Test to właściwie diagnoza, która dostarcza szkołom informacji o pracy uczniów w zakresie różnych kompetencji: czytania, pisania, rozumowania, korzystania z informacji oraz wykorzystywania wiedzy w praktyce. W zakresie matematyki dostarcza informacji o sprawności rachunkowej oraz praktycznych umiejętności w rozwiązywaniu zadań matematycznych.

   Za poprawne wykonanie wszystkich zadań uczeń mógł uzyskać 50 punktów,  z czego 20 punktów za test z języka polskiego, 20 punktów za test z matematyki oraz 10 punktów za minitest z przyrody.

   Po ogłoszeniu wyników sprawdzianu wyciągnięte zostaną wnioski na temat potrzeb, umiejętności i dalszego kształcenia każdego z uczniów.