Przedszkole, Szkoła Podstawowa, Gimnazjum w SZOPIE
This movie requires Flash Player 9
Szopa na mapie

BRDowcy najlepsi w woj. pomorskim!

Po raz trzeci z rzędu, uczniowie z Gimnazjum w Szopie pokonali przedstawicieli 19. powiatów biorących udział w rywalizacji i zajęli I miejsce w Finale Wojewódzkim Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Zawody odbyły się w dniach 11-12.05.2018 r. w Garczynie. Choć skład zespołu się zmieniał, to przez ostatnie trzy lata nie ma na nas mocnych. Wcześniej też trudno było nas przegonić, ale zajmowaliśmy miejsca na podium, lecz nie to premiowane wyjazdem na ogólnopolskie zawody.

Zawodnicy jak co roku mieli do pokonania rowerowy tor przeszkód, miasteczko ruchu drogowego. Musieli też rozwiązać test z przepisów ruchu drogowego oraz rozwiązać zadania – krzyżówki. Jednym z zadań było również udzielenie pierwszej pomocy.

Cieszy też fakt, iż najlepszym zawodnikiem turnieju został Michał Lorbiecki z II gim (ex aequo z zawodnikiem z Gimnazjum w Pobłociu). Trzecim najlepszym zawodnikiem turnieju został Przemek Bobkowski – również z II gim. Czwarte miejsce zajął Przemek Polejowski z III gim. Warto tu dodać, że Przemek zaledwie miesiąc czasu, intensywnie pracując, dokonał tego osiągnięcia!

Przed naszymi uczniami zawody ogólnopolskie, gdzie będą reprezentować województwo pomorskie. Finały krajowe odbędą się w dniach 5-7.06.2018 r. w Przelewicach w woj. zachodniopomorskim.

Uczniów przygotowała pani Dorota Kobiela i no i ja.

Serdeczne gratulacje dla chłopaków!

 

Klasyfikacja końcowa:

1.       Gimnazjum w Szopie – 20 pkt.

2.       Gimnazjum w Pobłociu – 28 pkt.

3.       Gimnazjum w Jabłowie – 33 pkt.

4.       SP Gardeja – 38 pkt.

5.       Gimnazjum w Strzepczu – 49 pkt.

6.       SP nr 2 w Malborku – 55 pkt.

7.       Gimnazjum w Kościerzynie – 58 pkt.

8.       SP nr 3 w Miastku – 60 pkt.

9.       Gimnazjum nr 1 w Człuchowie – 61 pkt.

10.   ZS w Łebieniu – 64 pkt.

11.   ZS w Czerninie – 68 pkt.

12.   SP nr 8 w Chojnicach – 69 pkt.

13.   Gimnazjum w Żelistrzewie – 78 pkt.

14.   Gimnazjum nr 4 w Słupsku – 79 pkt.

15.   Gimnazjum nr 18 w Gdyni – 81 pkt.

16.   Gimnazjum nr 3 w Tczewie – 86 pkt.

17.   SP Cedry Małe – 86 pkt.

18.   Gimnazjum nr 31 w Gdańsku – 106 pkt.

19.   ZS w Stegnie – 109 pkt.

20.   Gimnazjum nr 3 w Sopocie – 113 pkt.