Przedszkole, Szkoła Podstawowa, Gimnazjum w SZOPIE
This movie requires Flash Player 9
Szopa na mapie

II Konkurs Piosenki Patriotycznej

15 maja w murach naszej szkoły rozbrzmiewały patriotyczne i sentymentalne melodie, a wszystko dlatego, że tego dnia odbyła się druga już edycja Piosenki Patriotycznej. Konkurs miał na celu wspieranie wychowania patriotycznego młodego pokolenia, przywrócenie zbiorowej pamięci o polskich pieśniach patriotycznych, zachowania pamięci o wydarzeniach, które zmieniły losy Ojczyzny. Do rywalizacji w ty roku przystąpiło 17 uczestników ze szkoły podstawowej i gimnazjum, w tym 9 solistów i 4 duety. W wykonaniu naszych uczniów usłyszeliśmy zarówno popularne pieśni patriotyczne jak i mniej znane piosenki. Wszyscy uczestnicy konkursu wyróżniali się zaangażowaniem i talentem, dlatego Jury miało trudne zadanie wybrania tych najlepszych, spośród bardzo dobrze przygotowanych artystów.
Jury w składzie: pan dyrektor Przemysław Łagosz, pani Ewa Warmowska, pani Sabina Lejk postanowiło przyznać:
I miejsce, Kinga Edut, kl. III
I miejsce, Nikola Kotłowska, kl. IV
I miejsce, Aleksandra Stencel, kl. IV
I miejsce, Aleksandra Głodowska, kl. III gimnazjum
II miejsce, Kinga Piernicka, Zuzanna Armatowska, kl. VI
II miejsce, Hanna Neubauer, Julia Górska, kl. II gimnazjum
III miejsce, Dominik Płotka, kl. O
III miejsce, Julia Labuda, kl. IV
III miejsce, Sandra Kroll, Oliwia Teclaf, kl. VI
Pozostali uczestnicy konkursu: Paweł Choszcz, Karol Sikora, Aleksandra Browarczyk, Dąbrówka Borowska, Maja Lehmann.
W tym roku jury postanowiło nagrodzić wszystkich uczestników. Każdy otrzymał również pamiątkowy dyplom.
Mamy nadzieję, że za rok wszyscy spotkamy się ponownie po to, by znowu przypomnieć sobie melodie najpiękniejszych piosenek, przy których nasi rodacy walczyli i gotowi byli oddać życie za wolną Polskę.