Przedszkole, Szkoła Podstawowa, Gimnazjum w SZOPIE
This movie requires Flash Player 9
Szopa na mapie

Spotkanie z europosłem Januszem Lewandowskim

W piątek, w progach Małej Szkoły w Szopie gościliśmy europosła Janusza Lewandowskiego.  Nie było ani słowa o polityce – lecz o… bezpieczeństwie! Uczniowie z klas 4-7 uczestniczyli w projekcie UNIA ROWEROWA – BEZPIECZNA GŁOWA! W ramach projektu odbyło się spotkanie z młodzieżą na temat bezpiecznego poruszania się na rowerze. Zainteresowani mieli okazję w przyjazny sposób zapoznać się z zasadami ruchu drogowego, bądź utrwalić już zdobytą na ten temat wiedzę. Omówiona została prezentacja przygotowana przez Komendę Wojewódzką Policji w Gdańsku. Po zakończonym spotkaniu przeprowadzony został quiz, w którym udział wzięły zespoły trzyosobowe reprezentujące swoje klasy. Zespół, który osiągnął najwyższa liczbę punktów wygrał kaski rowerowe dla swojej klasy. Tym zwycięskim zespołem została klasa 7, za co w nagrodę cała klasa otrzymała kaski.

Było to też pierwsze spotkanie z europosłem w szkole w Szopie.

PS Jedyny zawód wiążący się ze spotkaniem, na który zwrócił uwagę sam Europoseł (dzieci zresztą też ), to fakt, że ma na imię Janusz, a nie Robert ( jak piłkarz).