Przedszkole, Szkoła Podstawowa, Gimnazjum w SZOPIE
This movie requires Flash Player 9
Szopa na mapie

Z Wami najpiękniej!

Mama i tata to wielkie słowa, które są synonimem miłości, dobra, ciepła rodzinnego i szczęścia. Dla małego dziecka rodzice to najważniejsze osoby w życiu. Należy więc pielęgnować więź między dzieckiem a rodzicem. Dlatego też co roku w naszej szkole, nauczyciele pomagają dzieciom wyrazić ich miłość do rodziców, organizując Dzień Matki i Ojca. Z tej właśnie okazji 25 maja 2018 roku o godzinie 17.00 odbyła się w szkole akademia. Ten uroczysty dzień poprzedzony był wcześniejszymi przygotowaniami. Dzieci wraz z nauczycielami wykonały dekoracje, stroje, rekwizyty. Licznie przybyli rodzice mieli możliwość obejrzeć występy swoich pociech.
Jako pierwsze zaprezentowały się przedszkolaki, które recytowały wiersze oraz śpiewały piosenki. Po nich na scenie pojawiły się dzieci ze szkoły podstawowej. Przygotowany program artystyczny podzielony został na 3 części. W pierwszej części uczniowie przedstawili kilka zabawnych scenek z życia rodzinnego i szkolnego. Następnie wspólnie z rodzicami przenieśli się w czasie, do tańców z początku XX wieku. Dziewczyny wcieliły się w piękne damy w stylu glamour, prezentując taniec z parasolami, chłopcy zaś w czarujących dżentelmenów, wykonując taniec w kapeluszach. Na koniec wszyscy rodzice mogli podziwiać swoje pociechy w przygotowanej inscenizacji wiersza Juliana Tuwima pt. „Rzepka” Zadowoleni widzowie żywiołowo i spontanicznie reagowali oglądając występy. Na zakończenie dzieci wręczyły rodzicom własnoręcznie wykonane upominki.
Po części artystycznej wszyscy zebrani rodzice zostali zaproszeni na słodki poczęstunek. Całe spotkanie przebiegło w miłej i rodzinnej atmosferze. Rodzice byli wzruszeni i dumni ze swoich pociech. Ich troska i trud wkładany w wychowanie dzieci został w pełni wynagrodzony. Ten dzień na długo pozostanie w pamięci rodziców, a także dzieci.