Przedszkole, Szkoła Podstawowa, Gimnazjum w SZOPIE
This movie requires Flash Player 9
Szopa na mapie

Informacja dotycząca wyjazdu do Włoch

Proszę o szczegółowe zapoznanie się z ramowym planem wypoczynku na jaki nasi uczniowie udadzą się po zakończeniu roku szkolnego 2017/2018. Wszelkie zmiany dotyczące programu będę umieszczane w tym poście. W przypadku pytań, wątpliwości proszę o kontakt. Program do pobrania w wersji pdf poniżej… Program wycieczki do Wloch 2018

O wyjeździe na wypoczynek i prośbie o sprawdzenie trzeźwości kierowców oraz stanu technicznego autokaru w dniu wyjazdu została powiadomiona KPP w Kartuzach.

Ramowy program wypoczynku:

1 Dzień 24.06

Zbiórka uczestników godz. 18.30 przy Małej Szkole w Szopie. Uczniów dowożą rodzice/opiekunowie. Wyjazd z miejsca zbiórki z miejscowości Szopa. Nocny przejazd do Pragi.

Proszę o zabranie ze sobą dokumentów jakie podali Państwo w zgłoszeniu uczniów. Dane z dokumentów zostały spisane i służą do ubezpieczenia uczestników oraz meldunku w hotelach. W przypadku braku dokumentów uczestnik nie zostanie zabrany na wyjazd, a wpłacone środki nie zostaną zwrócone. Autokar wyjedzie spod szkoły o umówionej godzinie. Nikt nie będzie czekał na osoby spóźnione lub nie mające dokumentów. Proszę o poważne potraktowanie tego wpisu!

Dokumenty uczniów będą zbierane tylko i wyłącznie w dniu wyjazdu przez opiekunów. Z uwagi na nasze bezpieczeństwo i wcześniejsze doświadczenia, dokumenty zostaną uczniom oddane dopiero przy wyjściu z autokaru, po zakończonym wypoczynku. 

W celu identyfikacji uczniów podczas wyjazdu, każdy z uczniów otrzyma kilka kartek z danymi opiekunów, i telefonem komórkowym, na który należy dzwonić w przypadku zgubienia się. Kartki te będzie należało umieścić w różnych miejscach w swojej garderobie. 

Proszę o zabranie kanapek i napojów na pierwszy i drugi dzień. Proponuję o zabranie dwóch dużych butelek wody 1.5 l do bagażu głównego oraz małej lub dużej do bagażu podręcznego. Pierwszy posiłek uczniowie otrzymają dopiero wieczorem w Asyżu – 26 czerwca. Pani Brygida Kąkol, jak zawsze zresztą J , obiecała nam przekazać wędliny w słoikach, tak więc drugiego dnia z rana, jeżeli ktoś będzie zainteresowany to będzie można sobie na śniadanie zrobić świeżą kanapkę. Szkoła zakupi też chleby i masło. 

Jeżeli jesteście Państwo w stanie załatwić, to proponuję przekazać dzieciom kilka monet po 0.5 czy 1 euro, które potrzebne są na przystankach na wejście do WC. Przystanki są zaplanowane na określonych stacjach i po określonym czasie przejazdu. W autokarze zapewne będzie dostępne wc, ale raczej korzystania z niego delikatnie mówiąc nie zalecamy, gdyż smrodek po załatwianiu się, będzie się unosił po całym autokarze przez bardzo długo.

Najczęściej zadawanym przez Państwa pytaniem jest: Ile mam dać dziecku kasy? Odpowiedź moja może być tylko jedna. NIE WIEM… To zależy od dziecka. Uczniowie podczas wyjazdu otrzymają posiłki zgodnie z przedstawionym planem. Środki potrzebne są zapewne na zakup wody, napojów, lodów i innych rzeczy – w zależności od potrzeb… Będą postoje, na których uczniowie będą mogli zakupić sobie jakieś dodatkowe wyżywienie, czy ciepły posiłek – np. hot doga. Ale nie każdy ma takie potrzeby. Są uczniowie, dla których wyżywienie oferowane na wycieczce będzie zupełne wystarczające. Moim zdaniem większym problemem jest wydatkowanie środków przez uczniów. Z mojego doświadczenia wynika, że uczniowie podczas pierwszego-trzeciego dnia wydają zupełnie niepotrzebne większość swoich środków na jedzenie (a mają pełne plecaki kanapek z domu) i bzdurne rzeczy, a później na końcu im brakuje. Proponuję porozmawiać z dziećmi na ten temat w domu przed wyjazdem. Inną możliwością jest przekazanie środków do wydawania opiekunom i opiekun codziennie jakieś środki będzie wydawał dziecku. 

2 Dzień 25.06

Przyjazd do Pragi. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem (max. 5 h,): Plac Hradczański, dziedzińce Zamku Praskiego, Ogród Valdsztejna, Most Karola, Rynek Starego Miasta z Orlojem, Plac Wacława. Czas na zjedzenie kanapek, zakup jedzenia w Pradze. Wyjazd w dalszą podróż w kierunku Włoch. 

3 Dzień 26.06

Dojazd do Asyżu. Zwiedzanie miasteczka z przewodnikiem ok. 2.5 h. Przejazd do hotelu komunikacją miejską.  Obiadokolacja. Nocleg.

4 Dzień 27.06

Śniadanie. Dojazd do Rzymu. Zwiedzanie miasta. Wyjazd do hotelu (okolice Rzymu). Zakwaterowanie, obiadokolacja nocleg. 

5 Dzień 28.06

Śniadanie. Zwiedzanie Pompei, Neapola – ok. 4 h. Po drodze postój w Monte Casino. Obiadokolacja. Nocleg. 

6 Dzień 29.06 

Śniadanie. Dzień wolny (przejazd nad morze). Obiadokolacja. Nocleg.  

7 Dzień 30.06

Śniadanie. Zwiedzanie Rzymu lub przejazd nad morze. Obiadokolacja. Nocleg.  

8 Dzień 1.07

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do portu w okolicy Wenecji. Spotkanie z przewodnikiem na parkingu Tronchetto, transfer łodzią na trasie parking Tronchetto – Plac Św. Marka – parking Tronchetto. Podczas postoju autokaru zwiedzanie miasta z przewodnikiem (przewodnik: 2 h): Plac Św. Marka, Pałac Dożów, Most Westchnień, Wieża zegarowa. Zwiedzanie bez przewodnika. Zakupy pamiątek. Wyjazd ok. 21.30 w kierunku Polski. 

Z rana kończą się ciepłe posiłki. Od tego momentu, aż do czasu powrotu do Polski uczestnicy będą samodzielnie przygotowywać sobie posiłki z produktów zakupionych przez szkołę – suchy prowiant. Ciepły posiłek będzie miał jeszcze miejsce w Polsce. Uczniowie otrzymają na powrót co najmniej jedną – 1.5 l butelkę wody. 

9 Dzień 2.07

Przyjazd na miejsce zbiórki w godzinach popołudniowych. ODBIÓR UCZNIÓW ZE SZKOŁY W SZOPIE PRZEZ RODZICÓW/OPIEKUNÓW!

 

Program może ulegać zmianom, modyfikacjom w zależności od np. kondycji, pogody, temperatury i innych czynników na jakie nie mamy dzisiaj wpływu. O zmianach decyduje na miejscu kierownik wypoczynku p. Sabina Lejk wraz z zespołem opiekunów.

 

Opieka podczas wypoczynku:

  • ·         Sabina Lejk – kierownik wypoczynku, tel. 500-080-346,
  • ·         Ewelina Pawłowska – opiekun wypoczynku,
  • ·         Emilia Janneck – opiekun wypoczynku,
  • ·         Hanna Koszałka – opiekun wypoczynku.

 

Szkoła nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za pozostawiony w pokojach hotelowych sprzęt komórkowy czy inne rzeczy w nich pozostawione po wyjeździe. Autokar nie będzie wracał do hoteli, gdy któryś z uczniów czegoś z nich zapomni.

 

Szkoła nie ponosi też odpowiedzialności za jakikolwiek sprzęt elektroniczny zabrany przez ucznia na wypoczynek.

 

Obowiązuje zakaz zabierania ze sobą laptopów oraz tabletów na wypoczynek. Proszę rodziców/opiekunów o dopilnowanie tego. Można zabrać ze sobą aparat fotograficzny. W przypadku jego niewłaściwego użycia (np. robienie niestosownych zdjęć) będzie zabrany i oddany na końcu wyjazdu.

 

Zasady dotyczące posiadania komórek, dostępności do komórek, zabierania na noc komórek przez opiekunów – identyczne jak podczas naszych wcześniejszych wyjazdów. O odstąpieniu od zabierania na noc, czy w czasie zwiedzania komórek decyduje kierownik wypoczynku.

W związku z powyższym prosimy o ewentualny kontakt z dzieckiem w godzinach wieczornych – tj. po 20.00.

 

W autokarze obowiązuje zakaz ładowania komórek przez uczniów u kierowcy. Podczas poprzednich wyjazdów powodowało to niepotrzebne zamieszanie, a chodzenie podczas jazdy autokaru jest zabronione. Komórki należy naładować podczas noclegów w pokojach i odpowiednio dysponować energią.

 

Prosimy o zabranie okularów przeciwsłonecznych oraz czapeczek z daszkiem. Jeżeli ktoś jest wrażliwy na słońce to również kremu do opalania.

 

Mając na względzie wcześniejsze doświadczenia, niekoniecznie pozytywne, przypominamy, że za wszelkie szkody wyrządzone przez uczniów w hotelach, w autokarze czy innych miejscach, a wynikających z lekkomyślności, celowości, braku kultury, bałaganiarstwa, niszczenia sprzętu, urządzeń – odpowiedzialność ponosi CAŁY POKÓJ w sposób finansowy. Kierownik wypoczynku uiści odpowiednią kwotę kary, którą pokrywają mieszkańcy danego pokoju. Nie będziemy wchodzili w rolę prokuratorów i szukali winowajcy. Każdy mieszkaniec pokoju powinien czuć odpowiedzialność za ład i porządek i w razie potrzeby powiadomić o tym opiekunów. Brak powiadomienia opiekunów o szkodach obciąża każdego z mieszkańców pokoju jednakowo.

 

Opracowanie planu: Przemysław Łagosz, 500-298-217. W przypadku pytań proszę dzwonić…

Program wycieczki do Wloch 2018
Tytuł : Program wycieczki do Wloch 2018
Rozmiar : 446 kB