Przedszkole, Szkoła Podstawowa, Gimnazjum w SZOPIE
This movie requires Flash Player 9
Szopa na mapie

Fotorelacja z wycieczki zagranicznej – Asyż, 26.06.2018 r.

Znów całą noc spędziliśmy w autobusie. O godzinie 8.00, we wtorek, byliśmy już w Asyżu. Najpierw kupiliśmy pamiątki. Potem, wraz z naszą przewodniczką poszliśmy do Bazyliki św. Franciszka. Tam zwiedziliśmy Kościół Górny i Kościół Dolny. Byliśmy również przy grobie św. Franciszka. Poznaliśmy historię tego miejsca oraz zwyczaje zakonu franciszkanów. Następnie przeszliśmy się ulicami Asyżu i po drodze odwiedziliśmy miejsce, w którym według legendy, przyszedł na świat św. Franciszek. Nasze zwiedzanie zakończyła Bazylika św. Klary. Znajduje się w niej m.in. krzyż, z którego wg legendy Pan Jezus przemówił do św. Franciszka. Następnie udaliśmy się do naszego noclegu, gdzie zjedliśmy przepyszną kolację.