Przedszkole, Szkoła Podstawowa, Gimnazjum w SZOPIE
This movie requires Flash Player 9
Szopa na mapie

Fotorelacja z wycieczki zagranicznej – Rzym, 30.06.2018 r.

Sobota to ciąg dalszy przygód w Rzymie. Przybyliśmy ranną porą, postanowiliśmy zobaczyć coś, co wygląda naprawdę urokliwie. Zaczęliśmy od Kapitolu. Na jego wzgórzu wznosi się kompleks pałacowy, mieszczą się tu słynne Muzea Kapitolińskie. Kiedy opuszczaliśmy to miejsce, porobiliśmy dużo fotek na placu, a potem dalej w drogę. Nie musieliśmy daleko szukać. Nieopodal rozpościerał się piękny widok na Forum Romanum, którego nie można przeoczyć.
Po przybyciu w to miejsce oddaliśmy się refleksji, a ponieważ uwielbiamy ruiny, byliśmy wręcz zachwyceni. To miejsce ma swój klimat i długą historię, z którą warto się zapoznać, łatwiej jest wówczas podziwiać to cudowne Wieczne Miasto. Miejsce, które powinien zobaczyć każdy będąc w Rzymie, to oczywiście jego symbol Colosseum. Amfiteatr Flawiuszów, to potężna budowla o owalnym kształcie przeznaczona na igrzyska, które obejmowały zapasy, walki gladiatorów, walki z dzikimi zwierzętami oraz bitwy morskie.
Kiedy udaliśmy się wąskimi uliczkami w kierunku Fontanny di Trevi, naszym oczom ukazał się widok, który pozostał w naszej pamięci do dziś. Nie spodziewaliśmy się takiego arcydzieła, a w połączeniu ze światłem i ogromem tej budowli uświadomiliśmy sobie, gdzie jesteśmy. Później wrzuciliśmy pieniążka przez lewe ramię, co według legendy oznacza rychły powrót to tego magicznego miejsca. Naszym następnym miejscem były Schody Hiszpańskie, które były odzwierciedleniem placu hiszpańskiego w Barcelonie. Musimy przyznać, że nie oczekiwaliśmy wiele od tego miejsca. Kiedy jednak tam dotarliśmy, dało się odczuć ten cudowny klimat. Cudowna fontanna u podnóża schodów, piękny kościółek na górze z cudownym widokiem i romantycznymi restauracjami na dachach czyni to miejsce jeszcze bardziej szczególnym i wyjątkowym.