Przedszkole, Szkoła Podstawowa, Gimnazjum w SZOPIE
This movie requires Flash Player 9
Szopa na mapie

Leśna Stacja – dzień trzeci

Nauka przekazywana w miejscu tak niezwykłym jak Leśna Stacja to nie tylko dla naszych uczniów kilkudniowe obcowanie z przyrodą, ale również wyjątkowe doświadczenie. Ostatni dzień naszej przygody w Leśnej Stacji rozpoczęliśmy od eksperymentów. Po śniadaniu wszyscy udali się do sali kominowej, gdzie przystąpili do działania, biorąc udział w takich eksperymentach jak „DNA w kuchni”, „Lampa lawa”, „Rosnąć jak na drożdżach”. Najlepszym sposobem zaspokojenia naturalnej ciekawości dziecka są zabawy i eksperymenty o charakterze badawczym. Eksperymenty dały więc uczniom okazję do odkrywania i zgłębiania fascynującego świata przyrody i techniki. Po obiedzie uczniowie w mniejszych grupkach brali udział w grach i zabawach na świeżym powietrzu. Grali w siatkówkę, piłkę nożną, strzelali z łuku. Brali udział w grze strategicznej w lesie. Aktywnie uczestniczyli w karaoke. Wykonywali tematyczne prace plastyczne. Na zakończenie Pan Paweł wspólnie z Bartkiem rozpalili ognisko, przy którym wszyscy upiekli kiełbaski. To był kolejny aktywny dzień. Jutro wszyscy wrócą do domu. Pozostaną już tylko wspomnienia oraz niezapomniane wrażenia.
Nasza szkoła po raz pierwszy zorganizowała wyjazd dzieci na Zieloną Szkołę. Ta forma wypoczynku była dla uczniów źródłem nowych wrażeń i przeżyć. Ponadto wspólne zabawy i zajęcia wyzwoliły w uczestnikach radość i spontaniczność oraz stanowiły doskonałą okazję do integracji.