Przedszkole, Szkoła Podstawowa, Gimnazjum w SZOPIE
This movie requires Flash Player 9
Szopa na mapie

Leśna Stacja wita nas…

Dzisiaj, 19 września uczniowie z klasy III, IV i V rozpoczęli swoją przygodę w Leśnej Stacji, która jest całorocznym ośrodkiem edukacyjnym realizującym program Zielonych Szkół. 41-osobowa grupa wyjechała ze szkoły o godzinie 12.00, żeby już o godzinie 14.00 przyjechać do leśniczówki oddalonej od ruchliwych dróg i miejskiego gwaru do miejscowości Leśna Huta. Po przybyciu i zapoznaniu się z regulaminem obowiązującym na terenie ośrodka, wszyscy udali się na pyszny obiad. Po naładowaniu akumulatorów rozpoczęły się zajęcia w terenie. Uczestnicy podzieleni zostali na 3 grupy. Każda grupa zajmowała się innym zadaniem. Uczniowie między innymi budowali bazę, którą rozpoczęli młodsi uczestnicy z pierwszej grupy, grali w piłkę nożną, zbierali „leśne skarby”, uczyli się rozpalać ognisko, wymyślali nazwy dla swojej grupy i tworzyli odpowiednie scenki. Wieczorem przy ognisku wysłuchali „harcerskiej pogawędki” a później obejrzeli bajkę pt. „Było sobie życie”. Uczniowie z niecierpliwością czekają na kolejny dzień, który przyniesie na pewno dużo niezapomnianych wrażeń.