Przedszkole, Szkoła Podstawowa, Gimnazjum w SZOPIE
This movie requires Flash Player 9
Szopa na mapie

„Pszczółki” i „Bystrzaki” wśród papug

We wtorek 9.10.2018 r.  nasze przedszkolaki wybrały się wraz z opiekunami, na wycieczkę do Papugarni, która znajduje się w Gdańsku. Od samego rana dzieci były bardzo podekscytowane wyjazdem. Po zjedzeniu lekkiego śniadanka wyruszyliśmy autokarem w drogę. Podczas podróży dzieci cały czas pytały, kiedy dojedziemy na miejsce. Po przybyciu, weszliśmy do środka placówki, gdzie przywitały nas Panie (opiekunki papug) i zaprosiły do szatni, gdzie mogliśmy się odpowiednio przygotować. Kiedy już wszyscy byliśmy gotowi, ustawiliśmy się w pary i otrzymaliśmy po małym kubeczku z jedzonkiem dla papug, opiekunka wpuściła nas na dużą halę, gdzie mogliśmy podziwiać znajdujące się w środku ptaki. Papugi i małe i duże latały wokół nas, siadały na nas, dzieci mogły je pogłaskać i nakarmić. W środku mogliśmy podziwiać m in.: Kakadu ognistoczube, Kakadu różowe, Nimfy, Żako, Barwinki białobrzuche, Barwinki czarnogowe, Rudosterki czerwonobrzuche, Kakadu molucka i oczywiście największe z papug – Ary. Dzieci były pod WIELKIM wrażeniem latających wokół nich ptaków, tym bardziej, że były one w zasięgu ręki  Wycieczkę zaliczamy do udanych i składamy podziękowania dla mam i babć, które z nami pojechały i bardzo pomagały DZIĘKUJEMY!