Przedszkole, Szkoła Podstawowa, Gimnazjum w SZOPIE
This movie requires Flash Player 9
Szopa na mapie

Zielona Szkoła i Starszaki

W dniach od 1 do 4 października 2018 r. uczniowie najstarszych klas szkoły podstawowej uczestniczyli w zajęciach przygotowanych przez Leśną Stację. Wychowankowie z klasy 6, 7 i 8 w liczbie 20 osób, w poniedziałek rano wyruszali w drogę do leśniczówki w Leśnej Hucie (Bory Tucholskie). Tam znajduje się baza harcerska, w której edukatorzy i miłośnicy przyrody od kilku lat organizują rekreacyjne lekcje powiązane szczególnie z aktywnym spędzaniem czasu na świeżym powietrzu. Wspomniane lekcje nie są typowymi lekcjami. Nie trwają 45 min i nie odbywają się w normalnej, typowej szkole ;) . W ćwiczeniach biorą chętne osoby i zainteresowane. Na szczęście w przypadku naszych uczniów, nie było trzeba nikogo zaganiać do warsztatów czy gier terenowych :) . Podczas kilkudniowego pobytu uczestnicy mieli okazję zrobić osobiście, metodą decoupage, zakładki do książek, odbitki jesiennych liści – zebranych wcześniej w pobliskim lesie (kalkografia), a także świeczniki i inne ozdoby udekorowane kasztanami czy szyszkami. Przerwy między warsztatami wypełniały uczniom zabawy na zewnątrz. Była m.in. gra terenowa w podchody, szukanie i obrona bazy (budziła największe zainteresowanie), kalambury i inne gry logiczne. Wieczorami znalazł się czas na karaoke, jengę czy walkę na poduszki, a także ognisko ;) . Niestety, zapowiadana nocna wyprawa do lasu nie odbyła się z powodu złych warunków pogodowych (silny wiatr). Do domu wszyscy powrócili w czwartek, wczesnym popołudniem.