Przedszkole, Szkoła Podstawowa, Gimnazjum w SZOPIE
This movie requires Flash Player 9
Szopa na mapie

Dzień Seniora na wesoło

31 stycznia 2019 r. w naszej szkole odbył się Dzień Seniora. Licznie przybyli goście z niecierpliwością czekali na rozpoczęcie występu swoich wnucząt.  Zanim jednak uczniowie zaprezentowali swoje aktorskie, muzyczne i wokalne talenty, dziadkowie zaproszeni zostali  na przygotowany z tej okazji pyszny poczęstunek. Dla zacnych gości mali aktorzy przygotowali wyjątkowy program artystyczny. Najpierw wystąpiły przedszkolaki, które radośnie recytowały wiersze i śpiewały piosenki. Wszyscy z dumą patrzyli na swoje wnuczęta, które włożyły wiele wysiłku w to, aby jak najlepiej wyrazić swoją miłość i szacunek. Następnie wystąpili starsi uczniowie, którzy przedstawili skecze pełne humoru bawiąc publiczność do łez i zbierając gromkie brawa. Na twarzach dzieci widać było ogromną radość oraz skupienie. Barwne kostiumy i rekwizyty podkreślały profesjonalizm małych artystów. Nie zabrakło również tańców w wykonaniu młodszych dzieci, które w humorystyczny sposób zatańczyły do piosenki „Babuszki”. Program nabrał tempa, kiedy na scenie pojawiły się nieco starsze tancerki i zachwyciły wszystkich zumbą na wesoło w oryginalnych strojach. „To ten szczęśliwy dzień mają dziś święto swe babcia i dziadek” – radośnie śpiewali uczniowie. Na zakończenie goście obejrzeli filmik, dzięki któremu dowiedzieli się różnych ciekawostek na swój temat. Następnie wnuki wręczyły własnoręcznie przygotowane niespodzianki dla swoich ukochanych Babć i Dziadków. Każdy z zaproszonych gości otrzymał piernika w kształcie serduszka. Babcie i dziadkowie nie kryli wzruszenia. Przeżyli piękne chwile, oglądając występy małych artystów, dla których promienne uśmiechy i ciepłe uściski najbliższych były największą nagrodą.
Mamy nadzieję, że ten dzień na długo pozostanie w pamięci zarówno dzieci jak i dziadków!