Przedszkole, Szkoła Podstawowa, Gimnazjum w SZOPIE
This movie requires Flash Player 9
Szopa na mapie

Ferie w Trójmieście – dzień pierwszy

Minął pierwszy intensywny dzień naszego pobytu w Trójmieście. Nasza przygoda rozpoczęła się z samego rana. O godzinie 8.30 wyruszyliśmy z grupą 43-osobową wraz z opiekunami do Gdyni, aby na godzinę 11.00 odwiedzić Oceanarium. Na wstępie uczestniczyliśmy w godzinnej lekcji edukacyjnej pt. „Mieszkańcy koralowego zakątka”. Prowadząca przyjęła nas w auli, w której obejrzeliśmy film przedstawiający rafę koralową. Po wykładzie udaliśmy się do laboratorium w którym obserwowaliśmy pod mikroskopami rozgwiazdy, koniki morskie oraz koralowce. Po ciekawych zajęciach przeszliśmy do  ekspozycji w której mogliśmy obejrzeć na żywo ogród zoologiczny z fauną i florą związaną ze środowiskiem wodnym i wodno-lądowym. Kolejną atrakcją, długo wyczekiwaną przez dzieci, była wizyta w centrum zabawa Loopys Word w Gdańsku. Zabawa trwała łącznie 2,5 godziny, z przerwą na posiłek. Po aktywnie spędzonym czasie, pojechaliśmy do bazy noclegowej, gdzie się ulokowaliśmy i zjedliśmy pyszną pizzę.