Przedszkole, Szkoła Podstawowa, Gimnazjum w SZOPIE
This movie requires Flash Player 9
Szopa na mapie

Dzień Jedności Kaszubów

Obchody Dnia Jedności Kaszubów wpisały się na stałe do naszego szkolnego kalendarza. Tego dnia nasi uczniowie ubrali się w czarno-żółte stroje, założyli szaliki kaszubskie a także przygotowali kotyliony. W tym roku część artystyczną wzbogacił występ kaszubskiego zespołu BAS z Sierakowic. Na wstępie wspólnie odśpiewaliśmy Hymn Kaszubski, po czym uczennice z gimnazjum poprowadziły apel, na którym przybliżyły historię naszego regionu. Nie zabrakło też dobrej zabawy przy wspólnych śpiewach i tańcach z zaproszoną kapelą BAS. Na zakończenie na wszystkich zgromadzonych czekał poczęstunek, pyszna drożdżówka, którą przygotowała nasza pani sołtys Dorota Kroll, oraz chleb który upiekły uczennice gimnazjum. Dziękujemy serdecznie pani Brygidzie Kąkol, która jak co roku dba o to aby na naszym chlebku nie zabrakło wędlin i smalczyku:).