Przedszkole, Szkoła Podstawowa, Gimnazjum w SZOPIE
This movie requires Flash Player 9
Szopa na mapie

Edukacja ekologiczna i warsztaty garncarskie w Chmelnie

19 marca klasy II i III pojechały na wycieczkę do Chmielna. Odwiedziły siedzibę LGR Kaszuby oraz Muzeum Ceramiki Kaszubskiej Neclów. Dzieci wzięły udział w zajęciach edukacyjnych z ekologii realizowanych przez Lokalną Grupę Rybacką Kaszuby oraz w zajęciach warsztatowych w oryginalnej pracowni garncarskiej rodziny Neclów. W Muzeum Ceramiki Kaszubskiej uczniowie nie tylko mogli podziwiać ekspozycję kunsztownie wykonanej ceramiki przez rodzinę Neclów z charakterystycznymi kaszubskimi wzorami, ale również mięli możliwość własnoręcznego wykonania glinianego naczynia (miski, wazonu, kubka). Zanim jednak uczniowie przystąpili do pracy, najpierw zwiedzili cały warsztat, poznali jego historię i kolejne etapy tworzenia naczyń ceramicznych. Każdy uczeń spróbował swych sił na kole garncarskim. Następnie w siedzibie LGR Kaszuby odbyły się zajęcia edukacyjne z ekologii. Dzieci zapoznały się z takimi zagadnieniami jak np. ekologia, zdrowa żywność, odpady, segregacja itp. Wzięły udział w pogadance dotyczącej form ochrony przyrody oraz na temat oszczędzania energii. Rozwiązywały rebusy a zdobytą wiedzę utrwalały za pomocą zabaw przy użyciu chusty animacyjnej. Korzystały również z aplikacji multimedialnych przy użyciu tabletów: „Zdrowe Zakupy”. Zarówno zajęcia z ekologii jak również warsztaty garncarskie bardzo spodobały się uczniom.